PRAŻMÓW Mieszkańcy ulicy Długiej w Ustanowie narzekają, że w czasie budowy kanalizacji na wiele godzin i bez zapowiedzi odcinana jest im woda. – To nieliczenie się z ludźmi. Żeby chociaż beczkowóz podstawili, nie byłoby problemu – irytuje się Tomasz Raczek


Pan Tomasz mówi, że sprawa dotyczy wielu osób.

– Cieszymy się, że w końcu będzie u nas kanalizacja. Jednak ktoś powinien pomyśleć, że w czasie prowadzenia robót musimy normalnie funkcjonować – podkreśla mieszkaniec ul. Długiej. – Na naszej ulicy mieszka wiele rodzin z dziećmi oraz starszymi, schorowanymi osobami. Kiedy niespodziewanie wyłączą wodę, nie mamy nawet w czym się umyć – narzeka.

Jak podaje – w środę wyjątkowo zapowiedziano, że wody nie będzie od 8-16, a krany były suche cztery godziny dłużej, w czwartek wody znów nagle nie było. – Brakuje zwykłego ludzkiego podejścia. Wróciłem z ogródka, chciałem się umyć, bo muszę iść do pracy, ale nie mam w czym. Po wodę można pójść do sklepu, ale to też jest utrudnione, bo droga jest rozkopana, albo zalana błotnistą breją – zauważa. Brak dogodnego przejścia dla matek, które prowadzą dzieci do szkoły to zdaniem pana Tomasza kolejny ważny temat, o którym zapomniano.

Wójt Sylwester Puchała uważa te skargi za przesadzone.

– Byłem wczoraj na miejscu, rzeczywiście doszło do uszkodzenia wodociągu w czasie prac kanalizacyjnych, ale to jest coś normalnego przy tak dużej inwestycji. Zwróciłem uwagę wykonawcy i inspektorowi nadzoru, aby takie przypadki się nie powtarzały – przekonuje. – Takich awarii jest niewiele, ostatnio były dwie. Oczywiście, jeśli wody nie ma rzeczywiście wiele godzi, nasze przedsiębiorstwo powinno dostarczyć ją na ulicę beczkowozem – dodaje.

Brak dogodnego przejścia czy przejazdu obok miejsca, w którym prowadzona jest inwestycja, albo tuż po jej zakończeniu, wójt również uważa za „wymyślony problem”. – Nie miałem skarg w tej sprawie. Jeśli nie w jedną stronę, z posesji można zawsze wyjechać w drugą stronę.

Sylwester Puchała apeluje do mieszkańców, aby „byli dobrej myśli, bo koniec inwestycji już się zbliża”.

– Wykonawcy pozostanie jeszcze doprowadzenie dróg do poprzedniego stanu i na pewno tego dopilnujemy – zapewnia.

Fot. Mieszkańcy ul. Długiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię