Festiwal Filmowy „Świat Maklaka”

KONSTANCIN-JEZIORNA W pierwszy weekend lipca odbędzie się Festiwal Filmowy Świat Maklaka, poświęcony popularyzacji dokonań artystycznych Zdzisława Maklakiewicza, kultowego aktora, ikony polskiego filmu. Będzie konkurs dla młodych twórców, amatorów, oraz pokazy film i widowisk, w których wystąpił Maklakiewicz.


Konkurs Filmowy towarzyszący Festiwalowi przeznaczony jest dla aktywnych amatorów, twórców niezależnych, studentów i absolwentów szkół artystycznych. Jego celem jest wyróżnienie artystów, którzy potrafią wnikliwie i krytycznie obserwować świat, przedstawiając go przy tym w pogodny i życzliwy sposób, sięgając po charakterystyczne dla Patrona festiwalu środki – dystans, humor, ironię czy sarkazm.

Nie zabraknie pokazów filmowych

Równolegle do części konkursowej będą się odbywać pokazy filmów i widowisk telewizyjnych z udziałem „Maklaka”, a także spotkania z twórcami, którzy z nim współpracowali. W sobotę i niedzielę zapraszamy na pokazy konkursowe, a w sobotę wieczorem pod Hugonówką odbędzie się nocny plenerowy maraton kina z Maklakiewiczem. Ponadto w niedzielę zapraszamy na poranek dla dzieci z filmami, w których brał udział Zdzisław Maklakiewicz.

Koncert na zakończenie

Galę,  podczas której zostaną ogłoszone wyniki konkursu, uświetni koncert Macieja Miecznikowskiego. Znany wokalista zaśpiewa  piosenki z filmów, w których wystąpił pamiętny patron festiwalu.

Festiwal Filmowy "Świat Maklaka"źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię