Gmina planuje przebudowę starej remizy OSP. Na budynku wywieszono propozycje młodych architektów

PIASECZNO Nie wiadomo jeszcze jaki będzie ostateczny kształt remizy po przebudowie. Kreatywność młodych architektów zainspirowała jednak urzędników do zupełnie innego spojrzenia na ten budynek i funkcje, jakie mógłby on pełnić w przyszłości


Zapytaliśmy, czy któraś z przedstawionych przez architektów propozycji została już wybrana do realizacji. – To są tylko wizje przyszłych architektów, które zostały przygotowane w ramach zajęć z projektowania architektonicznego na studiach II stopnia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie – mówi Łukasz Wyleziński z gminnego biura promocji. – Gmina ma podpisane ze szkołą porozumienie o wzajemnej współpracy, w ramach którego studenci mogą podejmować praktyki w urzędzie, a także przygotowywać prace dyplomowe czy semestralne w oparciu o zagadnienia z naszego terenu.
Nie podjęto jeszcze decyzji, jak w przyszłości będzie wyglądać dawna remiza OSP. – Gmina w pierwszej kolejności podjęła się przebudowy budynku po Starej Plebanii na potrzeby Muzeum Regionalnego – dodaje Łukasz Wyleziński. – Należy pamiętać, że budynek strażnicy objęty jest ochroną konserwatorską, dlatego wszelkie próby jego modernizacji i rozbudowy należy uzgadniać z konserwatorem zabytków.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię