10 Wietnamczyków zatrzymanych w nielegalnej szwalni

0

LESZNOWOLA W wyniku kontroli legalności pobytu na terenie Wólki Kosowskiej funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 10 obywateli Wietnamu nielegalnie przebywających na terytorium naszego kraju. W podjętych czynnościach Nadwiślański Oddział SG wspierał Podlaski Urząd Celno-Skarbowy z Białegostoku.

Do odnalezienia i zatrzymania cudzoziemców doszło na terenie nielegalnej szwalni znajdującej się w Wólce Kosowskiej. Zakład nie był zgłoszony do żadnej ewidencji podatkowej. Funkcjonariusze zastali w nim 16 Wietnamczyków, którzy w karygodnych warunkach pod ścisłym nadzorem bez jakichkolwiek dokumentów szyli ubrania dla jednego z azjatyckich hurtowników. 10 obywateli Wietnamu przebywało na terytorium RP łamiąc przepisy pobytowe. Prawdopodobnie dostali się do Polski nielegalnie, a następnie trafili do handlowego zagłębia w Wólce Kosowskiej, aby w niewolniczych warunkach odpracować swoją podróż do Europy. Funkcjonariusze ujęli Wietnamkę podejrzewaną o koordynację procederu. W chwili zatrzymania posiadała przy sobie 6 wietnamskich paszportów należących do osób nieobecnych na miejscu.
Wątek w sprawie dotyczący niewolniczej pracy bada już Straż Graniczna poprzez podjęcie czynności związanych z identyfikacją ofiar handlu ludźmi.
Wobec zatrzymanych cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne. Wszyscy zobowiązani decyzjami bez określenia terminu do powrotu będą musieli opuścić Polskę. Ponadto Komendant PSG Warszawa-Okęcie skierował do właściwego sądu rejonowego wniosek o umieszczeniu ich w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.
Czynności w zakresie nielegalnej działalności gospodarczej tj. funkcjonowania szwalni prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.

AB/inf

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię