GÓRA KALWARIA Góra Kalwaria jest w setce miast, w których 11 listopada o godz. 11.11 wystartuje Bieg Stulecia. Wszyscy uczestnicy otrzymają takie sam koszulki i medale pamiątkowe


Pokonując 10 km ulicami centrum miasta (start i meta na ul. ks. Sajny) biegacze uczczą setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy zawodnicy będą sklasyfikowani zarówno w kalwaryjskim biegu jak i generalnej klasyfikacji ze wszystkich stu biegów w całej Polsce.

W Górze Kalwarii listopadowe biegi mają już liczącą ćwierć wieku tradycję. Jednak dopiero w tym roku uczestnicy biegu głównego pokonają dystans 10 km.

– I co bardzo ważne, na trasie atestowanej przez Polski Związku Lekkiej Atletyki – podkreśla Paweł Maciejewski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zapisy do biegu open (dla urodzonych w roku 2003 i wcześniej) rozpoczęły się wczoraj i potrwają drogą internetową do 6 czerwca (w tym dniu przypada 200. rocznica śmierci generała Jana Henryka Dąbrowskiego, twórcy Legionów Polskich we Włoszech). Liczba miejsc jest ograniczona do 200. Link do zapisów

Regulamin i więcej informacji można znaleźć tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię