100. rocznica Bitwy Warszawskiej – niezwykły jubileusz

0
Interesujące kulisy jednej z najważniejszych batalii w historii Europy przybliża nam profesor Grzegorz Nowik, mieszkaniec Zalesia Górnego, autor wielu publikacji historycznych.

PIASECZNO Gmina Piaseczno zaprasza na piaseczyńskie obchody 100. rocznicy „Cudu nad Wisłą” oraz do wysłuchania niezwykle interesujących kulis jednej z najważniejszych batalii w historii Europy, które przybliża nam profesor Grzegorz Nowik, mieszkaniec Zalesia Górnego, autor wielu publikacji historycznych, a przede wszystkim książek, które opisują niebagatelną rolę polskich kryptologów łamiących rosyjskie szyfry.

Dzięki temu nasze naczelne dowództwo mogło dostosowywać swoją taktykę, działania i rozkazy do bieżącej sytuacji, będąc zawsze o krok przed wrogiem. Niezwykłe zdolności polskich oficerów oraz matematyków w przyszłości zaowocowały także złamaniem niemieckiej „Enigmy”, co z kolei przyczyniło się do losów II wojny światowej. To pokazuje, że wojny i konflikty wygrywa się nie tylko siłą czy odwagą, ale także sprytem i wiedzą.

Biuro Promocji i Kultury Gminy Piaseczno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię