102 urodziny Pana Władysława

0

KONSTANCIN-JEZIORNA 1 czerwca swoje 102. urodziny świętował Pan Władysław Lubański, mieszkaniec Domu Seniora „Willa Kalina” w Konstancinie-Jeziornie. Z tej okazji z życzeniami i kwiatami odwiedził solenizanta Dariusz Zieliński zastępca burmistrza.

Władysław Lubański urodził się 1 czerwca 1919 r. w Płochocinie koło Sochaczewa. Był dziewiątym, najmłodszym dzieckiem w rodzinie. Przed wybuchem drugiej wojny światowej i okupacją ukończył warszawskie Technikum Ceramiczne i pracował w zawodzie. Potem studiował na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którą ukończył z tytułem inżyniera. Przez dalsze zawodowe życie zajmował się projektowaniem technologii i linii produkcyjnych do fabryk ceramiki. Z zamiłowania był natomiast złotą rączką. – W domu zawsze było coś do zrobienia, więc sam to wszystko wykonywałem – wspomina pan Władysław. – Odpoczywałem zwykle nad wodą, ale tylko taką pełną ryb. Na wakacje zawsze jeździłem tylko tam, gdzie można było połowić – dodaje z uśmiechem.

Życzenia i kwiaty

102. urodziny Władysław Lubański świętował w Domu Seniora „Willa Kalina” w Konstancinie-Jeziornie, w którym od niedawna mieszka. W tym wyjątkowym dniu dostojnego solenizanta z życzeniami – zdrowia, pomyślności oraz wielu kolejnych pięknych lat pogodnego życia – kwiatami i koszem upominkowym odwiedził Dariusz Zieliński, drugi zastępca burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna.

70 lat razem

Pan Władysław mimo sędziwego wieku nadal stara się być aktywny i pomocny, a w domu seniora nie zamierza tylko odpoczywać i bezczynnie siedzieć. Przed nim także wyjątkowy jubileusz. Tym razem będzie go obchodził razem z 91-letnią żoną, z którą w zgodzie i miłości przeżyli wspólnie 70 lat. Razem wychowali dwóch synów. Doczekali się też dwóch wnuków oraz trzech prawnuków.

 

Źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię