102. urodziny Pani Ireny

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W ostatnią środę  swoje 102. urodziny świętowała Irena Gębal, mieszkanka Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk w Konstancinie-Jeziornie. W tym wyjątkowym dniu solenizantkę z życzeniami i kwiatami odwiedził m.in. Dariusz Zieliński, zastępca burmistrza gminy.

Grono najstarszych osób w gminie Konstancin-Jeziorna właśnie się powiększyło. Dołączyła do nich Irena Gębal, mieszkanka Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk. Seniorka w środę (26 października) świętowała 102. urodziny.

Gratulacje i życzenia

W tym wyjątkowym dniu dostojną solenizantkę z gratulacjami i życzeniami od władz samorządowych odwiedził zastępca burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna.

– Pani życie jest skarbnicą doświadczeń dla wielu pokoleń Polaków i naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem – podkreślił Dariusz Zieliński wręczając 102-latce list gratulacyjny. – Niech każdy obrót kalejdoskopu życia przynosi Pani radość i napawa poczuciem dumy z przebytych życiowych doświadczeń.
Nie zabrakło także kwiatów i upominku.

Humor i optymizm

Irena Gębal urodziła się 19 października 1920 r. Całe swoje życie spędziła w Warszawie. Tam się wychowała, chodziła do szkoły i pracowała. Zawodowo była związana z Polską Akademią Nauk. Pani Irena zabiegała o utworzenie Domu Seniora PAN w Konstancinie-Jeziornie. To ona ponad 50 lat temu położyła symboliczną cegłę pod fundament miejsca, w którym mieszka już od 33 lat. Solenizantka, mimo sędziwego wieku, tryska humorem oraz emanuje optymizmem i zaraża nim innych.

Źródło Konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię