11 wariantów zagospodarowania Kolejowej. Ruszają konsultacje społeczne

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Trwają prace zmierzające do przyjęcia planu miejscowego dla terenów w rejonie ulicy Kolejowej. Gmina przeanalizowała już uwagi złożone przez mieszkańców do wstępnej koncepcji planu i przedstawiła swoje pomysły, dotyczące zagospodarowania tego terenu. Opinie i wnioski dotyczące tych wariantów można składać w urzędzie od 5 grudnia do końca roku


Od miesięcy gmina omawia z mieszkańcami pomysły, dotyczące zagospodarowania atrakcyjnych terenów (około 64 hektarów) za miejskim ratuszem. Wiele osób jest przeciwnych planom dopuszczającym przy Kolejowej zabudowę wielorodzinną. Oponenci obawiają się, że Konstancin straci swój kameralny charakter i zostanie totalnie zakorkowany. Jednocześnie zaczęły pojawiać się różne analizy, dotyczące liczby mieszkańców, którzy mogliby zamieszkać na nowych osiedlach. Niektóre ekspertyzy mówiły, że może to być nawet 20 tys. osób.
– W mojej opinii to nie są wiarygodne szacunki – mówi burmistrz Kazimierz Jańczuk, który od dawna podkreśla, że uzdrowisku potrzeba „świeżej krwi”, bo od 11 lat w gminie spada liczba mieszkańców. – Z naszych wyliczeń wynika, że w tym rejonie miasta zamieszka w pierwszym etapie około 1200 osób, zaś w drugim nie więcej niż 3000 osób – wyjaśnia.
Do końca sierpnia mieszkańcy mogli składać swoje uwagi do wstępnej koncepcji planu.
Z możliwości tej skorzystało sporo osób, wszystkie wnioski zostały już omówione – oznajmia burmistrz. – Niedawno podaliśmy też 11 wariantów zagospodarowania terenu za ratuszem w ramach drugiego etapu. Zależy nam, aby teraz te wersje zaopiniowali mieszkańcy. Na tej podstawie będziemy chcieli wypracować założenia do ostatecznej koncepcji dla tego terenu. Na tej podstawie stworzymy projekt uchwały.
Kazimierz Jańczuk nie ukrywa, że jest zwolennikiem wprowadzenia w planie miejscowym zabudowy mieszanej, jedno i wielorodzinnej, ale do wysokości 12 m. Ze wszystkimi zaproponowanymi wariantami koncepcji planu można zapoznać się na stronie internetowej gminy lub w siedzibie urzędu przy ul. Piaseczyńskiej 77. 17 grudnia o godz. 17 (w formie wideokonferencji na platformie Teams) ma odbyć się spotkanie informacyjne dotyczące proponowanych rozwiązań.

CZYTAJ TAKŻE:  Dziecko potrącone przez samochód walczy o życie

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię