120 kg narkotyków w Woli Mrokowskiej. Policja wytropiła grupę rozprowadzającą środki odurzające

0

LESZNOWOLA Marihuana, kokaina, amfetamina, mefedron, klefedron i tabletki extazy to substancje odurzające i psychotropowe, jakie w ostatnich dniach zabezpieczyli policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową w jednym z domów w Woli Mrokowskiej.

 

Podczas działań w ręce funkcjonariuszy wpadli trzej mężczyźni, którzy po usłyszeniu zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz przygotowania ich do wprowadzenia do obrotu, zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.


Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji, rozpracowujący przestępcze środowisko zajmujące się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających wpadli na trop grupy, która w jednym z mieszkań w Woli Mrokowskiej miała stworzyć magazyn narkotykowy.

Policjanci objęli to miejsce obserwacją, z ich ustaleń wynikało bowiem, że w lokalu ma spotkać się trzech mężczyzn, którzy planują przygotować poprzez porcjowanie znaczną ilość środków psychotropowych i odurzających, a następnie wywieźć je z lokalu i wprowadzić do obrotu.

Kilkugodzinna obserwacja przyniosła oczekiwane rezultaty. W pewnym momencie policjanci zauważyli, jak w pobliże mieszkania podjeżdża mercedes. Z samochodu wysiadło trzech mężczyzn i udało się do jednego z lokali na poddaszu. Po kilkunastu minutach mężczyźni opuścili mieszkanie. Kiedy znajdowali się na zewnątrz budynku do akcji wkroczyli policjanci. Dwóch podejrzewanych próbowało uciekać, po krótkim pościgu zostali ujęci i zatrzymani. Trzeci z mężczyzn został obezwładniony i wylegitymowany przed drzwiami wejściowymi do klatki schodowej.

CZYTAJ TAKŻE:  Uciekał przez pół powiatu. Trwa policyjna obławaPrzy zatrzymanych policjanci znaleźli pakunek z narkotykami. Kolejne środki odurzające i substancje psychotropowe funkcjonariusze zabezpieczyli we wspomnianym wcześniej lokalu na poddaszu budynku. Ogółem były to marihuana, kokaina, amfetamina, mefedron, klefedron i tabletki extazy o łącznej wadze prawie 120 kilogramów.

W Prokuraturze Rejonowej w Piasecznie zatrzymani mężczyźni w wieku 21-30 lat usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz przygotowania ich do wprowadzenia do obrotu. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek prokuratora prowadzącego sprawę podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec całej trójki.

CZYTAJ TAKŻE:  Dostał mandat za fałszywe dane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię