14-latkowie działali metodą na „policjanta”

1

Dwóch nieletnich podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej metodą na „policjanta” i „prokuratora” wpadło w ręce otwockich kryminalnych. Działania grupy miały miejsce na terenie województwa mazowieckiego.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego otwockiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji rozpracowali grupę zajmującą się przestępstwami na tzw. „policjanta” i „prokuratora”. W miniony czwartek kryminalni przeprowadzili działania na terenie powiatu otwockiego, gdzie w ostatnim czasie, jak wynikało z ustaleń, dochodziło do prób wyłudzenia gotówki od seniorów. W trakcie prowadzonych czynności, uwagę funkcjonariuszy przykuło dwóch młodych mężczyzn, których zachowanie wzbudzało pewne podejrzenia. W pewnym momencie jeden z młodych mężczyzn, po rozmowie telefonicznej, podszedł pod furtkę ogrodzenia jednej z posesji, gdzie starsza kobieta przekazała mu reklamówkę, po czym schował ją pod kurtkę i obaj szybko oddalali się z miejsca.

Na gorącym uczynku

Wówczas policjanci niezwłocznie podjęli czynności. W trakcie legitymowania obaj 14-latkowie byli mocno zdenerwowani. Przyczyna ich nerwowego zachowania wyjaśniła się, kiedy funkcjonariusze znaleźli przy jednym z nich gotówkę w kwocie 30 000 złotych oraz susz roślinny o zapachu charakterystycznym dla marihuany. Nieletni nie potrafił wytłumaczyć funkcjonariuszom skąd posiada ujawnione przy nim rzeczy.

″Kryminalni zatrzymali obu 14-latków i przewieźli do komendy. Wstępne badania zabezpieczonej substancji wykazały, że susz roślinny to marihuana.

Nieletni nie potrafił wytłumaczyć funkcjonariuszom skąd posiada ujawnione przy nim rzeczy.

Na “policjanta„

Z relacji okradzionej seniorki wynikało, że zadzwoniła do niej kobieta, która przedstawiła się jako policjantka i poinformowała ją, że jej oszczędności w banku są zagrożone i musi je jak najszybciej wypłacić. Następnie kobieta poleciła pokrzywdzonej, aby wypłacone pieniądze przekazała młodemu mężczyźnie, który niebawem przyjdzie pod jej posesję. Seniorka dała się nabrać i przekazała pieniądze w kwocie 30 000 złotych nieznajomemu.

″14-latkowie zabrali całe oszczędności seniorki. Działali w zorganizowanej grupie przestępczej

Ponadto śledczy ustalili, że nieletni mieli związek także z innymi podobnymi przestępstwami nie tylko na terenie województwa mazowieckiego, ale również na terenie całego kraju.

CZYTAJ TAKŻE:  Mieszkaniec walczy o zwiększenie liczby dzielnicowych

Sprawa jest rozwojowa

Zebrany dotychczas materiał dowodowy uprawdopodobnił, iż jeden z 14-latków dopuścił się trzech czynów karalnych dotyczących udziału z zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu doprowadzenie osób do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem oraz wprowadzania w błąd, co do swojej tożsamości. Drugi zaś dopuścił się pięciu czynów karalnych, tych samych co rówieśnik oraz także dotyczących posiadania i udzielania środków odurzających.

Decyzją sądu obaj 14-latkowie zastali umieszczeni w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Sprawa ma charakter rozwojowy, a prowadzący policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

Źródło: KPPO

1 KOMENTARZ

  1. To oczywiste, że mózgi starszych ludzi nie pracują na zbyt wysokich obrotach i młodsi powinni mieć dla seniorów wiele wyrozumiałości. Ale żeby uwierzyć, że 14-latek reprezentuje policję i dać mu 30 tys. PLN, to naprawdę …!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię