16-latek złapany na kradzieży alkoholu

0

PIASECZNO Funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 16-latka ujętego na kradzieży sklepowej w jednym ze sklepów na terenie Piaseczna. Bardzo szybko okazało się, że kradzież alkoholu to nie jedyne, co nieletni ma na swoim sumieniu.

Nieletni dosyć często popełniają przestępstwa nie zdając sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów. Kradzieże sklepowe, posiadanie środków odurzających, przemoc rówieśnicza to niechlubne zajęcia dzisiejszej młodzieży. O konsekwencjach prawnych swoich czynów przekona się 16-latek, którego pracownik ochrony jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych, ujął na kradzieży alkoholu.

Po otrzymaniu tego zgłoszenia, funkcjonariusze piaseczyńskiego referatu patrolowo-interwencyjnego natychmiast pojawili się na miejscu. Okazało się, że łupem nastolatka padł alkohol, który w stanie nienaruszonym powrócił na sklepowa półkę. Był to jednak dopiero początek kłopotów młodego człowieka. W trakcie kontroli osobistej funkcjonariusze ujawnili przy nim marihuanę, a sprawdzenie w policyjnym systemie informacyjnym wykazało, że 16-latek nie powrócił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i jest na tzw. „ucieczce”.

Po wykonaniu niezbędnych czynności nastolatek trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Wkrótce za popełnione czyny odpowie przed sądem rodzinnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię