KONSTANCIN-JEZIORNA Zakończył się remont gminnej willi przy ul. Moniuszki 22b w Skolimowie. Jeszcze w marcu przeprowadzi się do niej filia biblioteki publicznej z ul. Rycerskiej


„Dawna poczta” – bo tak większość okolicznych mieszkańców nazywa ten budynek (przez lata mieścił się w nim urząd pocztowy) – od wiosny ubiegłego roku zmienił się nie do poznania. Obiekt za nieco ponad 1,5 mln zł został kompleksowo wyremontowany. Na parterze przygotowano pomieszczenia dla skolimowskiej filii biblioteki, która od 2009 roku funkcjonuje przy ul. Rycerskiej 13 (czyli trzy ulice dalej). Jednak tam, ze względu m.in. na wprowadzenie świadczenia 500+, mieszczący się za ścianą Ośrodek Pomocy Społecznej musiał zatrudnić dodatkowych pracowników i brakuje mu pokojów dla urzędników.

– Nasza nowa siedziba w Skolimowie nie będzie znacząco większa, ale na pewno wygodniejsza i bardziej przyjazna dla czytelników, szczególnie dzieci zyskają większe pomieszczenie. Umożliwi nam to organizowanie częstszych, interesujących spotkań dla mieszkańców – mówi Ewa Rewkowska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Konstancinie-Jeziornie.

Przenoszenie zbiorów – około 17 tys. książek – i ich ustawianie na nowych regałach rozpocznie się około połowy marca. Na piętrze willi przygotowano trzy mieszkania komunalne z osobnym wejściem do klatki schodowej od ul. Kazimierzowskiej. Kto w lokalach zamieszka jeszcze nie wiadomo.
– Na pewno ten, kto je dostanie, wygrał los na loterii – komentuje wiceburmistrz Ryszard Machałek.

Budynek przy Moniuszki 22 B powstał jeszcze przed II wojną światową.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię