17 stycznia do remontu

0

PIASECZNO Jedną z najgorszych dróg na terenie Piaseczna jest 650-metrowy odcinek DW 722 od ronda przy cmentarzu parafialnym do drogi 79. W ciągu dwóch lat gmina ma wykonać projekt kompleksowej przebudowy ciągu


Na fatalny stan ulicy 17 Stycznia oraz przylegających do niej poboczy od lat narzekają mieszkańcy oraz przedsiębiorcy, prowadzący przy drodze działalność gospodarczą. – Jeżdżę autobusami do pracy i często korzystam z położonych przy drodze przystanków – mówi Małgorzata Fijałkowska. – Często brnę w błocie, a zdarza się że ochlapują mnie też samochody.

Droga jest też nierówna, dziurawa i jest przy niej niewiele miejsc, w których można spokojnie zaparkować samochód. Niedawno rada miejska podjęła uchwałę o podpisaniu porozumienia z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, pod który podlega ciąg. Na mocy porozumienia gmina za 250 tys. zł ma wykonać kompleksowy projekt przebudowy ulicy, co ma potrwać około dwóch lat. Przebudowa ma mieć kompleksowy charakter, obejmując odwodnienie, kanalizację, wykonanie nowej nawierzchni, zatoczek autobusowych, ciągu pieszo-rowerowego w kierunku Góry Kalwarii, niewielkiego ronda przy ulicy 1 maja oraz sięgacza z miejscami postojowymi. Nie wiadomo na razie, kiedy zadanie doczeka się realizacji i kto je sfinansuje. Jego koszt może oscylować w granicach 2-4 mln zł.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię