18-latek podejrzany o handel marihuaną trafił do aresztu

1

PIASECZNO Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zabezpieczyli znaczną ilość suszu konopi indyjskich. W sprawie zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, w tym nieletniego. 18-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego od kilku dni prowadzili działania operacyjne wymierzone w osoby rozprowadzające narkotyki w powiecie piaseczyńskim. W tej sprawie w ręce mundurowych wpadło dwóch młodych mężczyzn posiadających środki odurzające. Jak wynika z policyjnych ustaleń mogli je także rozprowadzać. Policjanci zabezpieczyli łącznie 190 gramów suszu konopi indyjskich, których część była ukryta w plastikowej beczce. Mundurowi znaleźli również młode sadzonki konopi.

Sprawą nieletniego zajmie się teraz sąd rodzinny, natomiast wobec 18-latka został złożony wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.
Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Okres wakacji to czas kiedy wiele osób podejmuje się zachowań ryzykownych.
– Przestrzegamy i przypominamy, że na terenie Polski posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków jest zabronione! – podkreślają policjanci.

AB/KPP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię