18-latek udawał policjanta

3

LESZNOWOLA Dzięki szybkiej i sprawnej akcji mundurowi zatrzymali 18-latka podejrzanego o oszustwa metodą na ,,policjanta’’. Mężczyzna wpadł w momencie, kiedy przyszedł odebrać od swojej ofiary 35 tysięcy złotych.

Zaczęło się od tego, że do 90-latki z Lesznowoli zatelefonował mężczyzna podający się za policjanta. Przekonywał, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą na terenie gminy i potrzebuje pomocy. Ta pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki, dzięki czemu policjanci będą mogli zatrzymać przestępców oszukujących starsze osoby.

Kobieta słuchając tych słów nabrała podejrzeń co do intencji rozmówcy i nie dała się oszukać. Natychmiast po zakończeniu podejrzanej rozmowy,  poinformowała o wszystkim swojego syna, który powiadomił prawdziwych policjantów. Dzielnicowy z Lesznowoli po uzyskaniu informacji na temat dziwnego rozmówcy, natychmiast nawiązał kontakt z 90-latką i przekazał kobiecie wskazówki jak ma rozmawiać z oszustem, gdyby ponownie zadzwonił. Policjant nie pomylił się i podczas następnej rozmowy telefonicznej z oszustem, gdy 90-latka usłyszała przez telefon, gdzie i kiedy ma przekazać kwotę 35 tysięcy złotych, seniorka działała juz zgodnie z wytycznymi dzielnicowego.

CZYTAJ TAKŻE:  Dostał mandat za fałszywe dane

Kiedy mężczyzna przyszedł w umówione miejsce odebrać od swojej ofiary pieniądze, mundurowi wkroczyli do akcji. Fałszywy ,,policjant’’ próbował ratować sie ucieczką, ale policjanci nie dali się zaskoczyć i zatrzymali mężczyznę. 18-letni mieszkaniec Zabrza trafił do policyjnej celi.

Funkcjonariusze nadal pracowali nad tą sprawą i gromadzili materiał dowodowy. Śledczy udowodnili 18-latkowi inne próby oszustwa na łączną kwotę 135 tysięcy złotych, do których doszło na  terenie Lesznowoli w ciągu ostatnich kilku dni.

Podejrzany usłyszał łącznie cztery zarzuty usiłowania oszustwa. Śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania, które poparł prokurator. Decyzją sądu 18-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

CZYTAJ TAKŻE:  Uciekał przez pół powiatu. Trwa policyjna obława

 

KPP

3 KOMENTARZE

  1. „18-letni mieszkaniec Zabrza trafił do policyjnej celi”
    ===============================
    Widać na Śląsku rzeczywiście ciężki kryzys, jak przyjeżdżaja „na saksy” do Lesznowoli.

  2. No to teraz temu 18 latkowi się dostanie…. jak trafi na sędziego tuleje, to nie dość, że do domu szybko wróci , to jeszcze z 200 tysięcy odszkodowania dostanie… niech żyją wolne sądy!!!

  3. Widać że kawał chłopa… nie wiem czy są jakieś warunki „wzrostowe” jeśli chodzi o przyjęcie do Policji ale ten chłopczyk nie nabrałby raczej nikogo…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię