2000 zł dla pieszego

4

PIASECZNO Od 1 stycznia 2022 roku zwiększyły się kary finansowe za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zmiany w wysokości mandatów karnych wzrosły nie tylko dla kierujących pojazdami silnikowymi, dotknęły również rowerzystów i pieszych. Przekonały się o tym wszystkie osoby, które w piątek przejazd kolejowy w Zalesiu Górnym postanowiły pokonać ignorując opuszczone zapory i nadawany sygnał czerwony.

W piątek policjanci piaseczyńskiej drogówki wspólnie z dzielnicowymi z Posterunku Policji w Zalesiu Górnym prowadzili działania „Bezpieczny przejazd kolejowy”. W ciągu zaledwie kilku godzin ujawnili czterech pieszych oraz dwóch kierujących pojazdami, którzy postanowili pokonać przejazd kolejowy zapominając o obowiązujacych tam przepisach. Świadkami omijania kolejowych zapór oraz lekceważenia światła czerwonego na sygnalizatorze byli policjanci. Za niestosowanie się do obowiązujących przepisów każdy z uczestników ruchu drogowego otrzymał mandat karny w wysokości 2000 złotych.

CZYTAJ TAKŻE:  Dostał mandat za fałszywe dane

Policjanci przypominają zarówno kierowcom jak i pieszym, że zarówno przejście jak też kontynuuowanie jazdy pojazdem przez przejazd kolejowy jest dozwolone dopiero po całkowitym otwarciu rogatek oraz po zakończeniu nadawania przez sygnalizator świetlny koloru czerwonego. Pamiętajmy, że lekkomyślne zachowanie w pobliżu przejazdu kolejowego może kosztować nas życie – bez względu na to czy poruszamy się samochodem, rowerem czy też jesteśmy pieszymi.

 

Źródło KPP

4 KOMENTARZE

  1. Tak jest na każdym przejeździe. Piesi to raczej żadziej, ale samochody nie zwracają wogóle uwagi na światła. Szczególnie że uważają że czerwone migające to nie to samo co czerwone stałe. Szlabany też muszą być opuszczone i to oba. Wystarczy by ktoś wreszcie przeglądał nagrania z kamer , zrobił z tym problemem co trzeba.

  2. 2000 pln? … Może przy kolejnej nowelizacji kodeksu, za takie wykroczenie będzie strzał z pistoletu w potylicę na miejscu wykroczrnia…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię