3 mln na ośrodek zdrowia w Tarczynie

0

TARCZYN 21 września w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej dofinansowania z rezerwy ogólnej Budżetu Państwa na rozbudowę Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tarczynie. Dofinansowanie w wysokości 3 000 000 zł stanowi jeden z kroków w rozwoju infrastruktury medycznej gminy Tarczyn.

W uroczystości wzięli udział: Barbara Galicz Burmistrz Tarczyna, Artur Standowicz Wicewojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipera Poseł na Sejm RP, Dominika Chorosińska Posłanka na Sejm RP,  Elwira Młoźniak Skarbnik Gminy, Arkadiusz Stępniewski Dyrektor SPZOZ w Tarczynie. Poprowadził ją Marcin Kiliański Sekretarz Gminy.

Podczas uroczystości Barbara Galicz podkreśliła, jak ważna dla całej społeczności gminy jest ochrona zdrowia:

– Ta ważna inwestycja spowoduje zwiększenie liczby gabinetów lekarskich, zakup nowoczesnego sprzętu medycznego i zwiększenie dostępności do usług specjalistycznych. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby pacjentów – mówiła podczas uroczystości Barbara Galicz.

Burmistrz Tarczyna dodała, że to także inwestycja w lepszą przyszłość. – Dzięki niej, pracujący tu lekarze będą mogli skuteczniej diagnozować i leczyć, prowadzić profilaktykę zdrowotną, a także dbać o swoich pacjentów na jeszcze wyższym poziomie – mówiła.

Dominika Chorosińska Posłanka na Sejm RP zaznaczyła, że rozbudowa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tarczynie jest niezwykle ważna dla całej społeczności, ponieważ to właśnie ośrodki zdrowia są najbliżej ludzi i mają pod opieką całe rodziny.

Z kolei Zdzisław Sipiera Poseł na Sejm RP podkreślił, jak wielkie znaczenie ma inwestowanie właśnie w opiekę zdrowotną. Jest to sfera, która nie tylko jest najbardziej potrzebna, ale także najbardziej dostępna.

Artur Standowicz Wicewojewoda Mazowiecki dodał, że bezpieczeństwo zdrowotne jest największą z potrzeb każdego z nas. Dlatego sukcesywnie zwiększane są nakłady na służbę zdrowia. Takie działania prowadzą nie tylko do modernizacji, ale także do zwiększenia dostępności usług medycznych. Wicewojewoda pogratulował samorządowi Gminy Tarczyn odważnej decyzji, jaką jest rozbudowa SPZOZ-u, dodając, że jest to projekt bardzo ambitny.

Rozbudowa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tarczynie to bardzo ważny krok w podejmowanych staraniach, które mają na celu zapewnienie kompleksowej, nowoczesnej i dostępnej opieki medycznej.

 

Źródło: tarczyn.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię