3 prawdziwych Chińczyków, 1500 podrabianych zegarków, 1000 podrabianych zabawek

2

LESZNOWOLA Prawie 1000 sztuk zabawek i niemalże 1500 zegarków o wartości prawie pół miliona złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zatrzymano troje obywateli Chin

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej udali się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z ich informacji wynikało, że na bazarze są oferowane towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.
Funkcjonariusze skontrolowali kilka stanowisk w halach targowych. Znaleźli tam szeroki asortyment zabawek i zegarków. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Rzeczy posiadały skazy i miały znaki towarowe znanych, markowych firm.
Policjanci zabezpieczyli prawie 1000 sztuk zabawek i niemalże 1500 zegarków znanych marek. Biegły wyda teraz opinię o jakości towarów. Określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano ją na na ponad 500 tysięcy złotych.
Policjanci zatrzymali troje obywateli Chin. Niewykluczone, że usłyszą oni zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zabezpieczyli również prawie 12 tysięcy złotych i 1200 euro na poczet przyszłych kar.

AB

2 KOMENTARZE

  1. “o wartości prawie pół miliona złotych” – jak oni to liczą tj. wg wartości oryginałów, czy wg cen wystawionych przez sprzedającego bo przecież prawdziwa wartość tego to zero bo konfiskują i chyba zegarki pod walec, a może Nie? Może ktoś wie a może uzupełni Pan redaktor i wreszcie ktoś poda rzetelne info.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię