30 mandatów podczas jednego dnia!

2

POWIAT W czwartek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego powiatu piaseczyńskiego, wołomińskiego, mińskiego oraz otwockiego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Kaskadowy pomiar prędkości” na drodze krajowej nr DK50. Mundurowi w wielu różnych miejscach kontrolowali prędkość kierujących oraz przestrzeganie przez nich innych przepisów ruchu drogowego. Tego dnia policjanci piaseczyńskiej „drogówki” nałożyli aż 30 mandatów karnych

16 marca 2023 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego czterech jednostek: Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, Mińsku Mazowieckim, Wołominie oraz Otwocku brali udział w działaniach kontrolno-prewencyjnych „Kaskadowy pomiar prędkości”, które prowadzone były na drodze krajowej nr DK50. Funkcjonariusze tego dnia prowadzili pomiary zarówno statyczne (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie ale w różnych miejscach) jak również dynamiczne (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem). Miejsce działań mundurowych nie było przypadkowym wyborem. Zdarzenia, które miały tam miejsce, w tym wypadki śmiertelne pokazują, że jest to jedna z najniebezpieczniejszych dróg garnizonu stołecznego. Ze względu na to, że droga ta przebiega przez kilka powiatów, działania mogły być prowadzone przez policjantów w kilku komendach jednocześnie.

Głównym celem akcji było eliminowanie i zatrzymywanie tak zwanych „piratów drogowych”, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość, za nic mając obowiązujące przepisy. Tego dnia policjanci piaseczyńskiej „drogówki” skontrolowali 38 kierujących sprawdzając również ich stan trzeźwości. Mandatami karnymi ukaranych zostało aż 30 osób, w 5 przypadkach funkcjonariusze zastosowali pouczenia.

Wszystkim kierującym przypominamy, że jako jedni z uczestników ruchu drogowego mają obowiązek dbania o bezpieczeństwo na drodze, a bezpieczeństwo to zależy w dużej mierze od tego jakie zachowania będą tam prezentowane. Wsiadając za kierownicę pojazdu, musimy mieć świadomość tego, że swoim zachowaniem odpowiadamy za siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego, a brawura, nieprzestrzeganie przepisów i ich nagminne łamanie może doprowadzić do tragedii. Niestety, zarówno efekty wczorajszych działań jak też policyjne statystyki pokazują, że wciąż zbyt wielu kierujących znacznie przekracza prędkość jazdy, nie zważając na konsekwencje swoich czynów.

2 KOMENTARZE

  1. Przywrócić automatyczny pomiar prędkości i uwolnić policję od tej roboty. Co z tego, że w czasie policyjnej akcji uda się paru piratów poskromić, skoro na codzień mamy drogowy horror.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię