300 uczniów zdawało egzamin na kartę rowerową

0

PIASECZNO Kilka dni temu w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu odbył się egzamin na kartę rowerową, do którego przystąpili uczniowie z aż trzynastu piątych klas


Młodzież szkolna może jeździć rowerem po drogach publicznych tylko wówczas, gdy dysponuje kartą rowerową. Można uzyskać ją po ukończeniu 10 lat i oczywiście zdaniu egzaminu. Egzamin taki odbył się pod koniec września w szkole w Józefosławiu. Składał się z dwóch etapów. Najpierw uczniowie rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego. Potem musieli pokonać specjalny tor przeszkód na rowerach, wykazując się przy tym praktyczną znajomością znaków i przepisów oraz panowaniem nad jednośladem (trzeba było przejechać m.in. slalom).
– Plac manewrowy przygotowaliśmy wspólnie ze strażą miejską – mówi Piotr Badzio, nauczyciel techniki i organizator egzaminu. – Egzamin poszedł piątoklasistom dobrze. Dzieciaki wiedzą jak bezpiecznie poruszać się po drodze, potrafią jeździć na rowerze, są też przeszkolone w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – dodaje Piotr Badzio.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię