KONSTANCIN-JEZIORNA Jedyny teatralno-kabaretowy festiwal w Polsce, podczas którego publiczność na żywo decyduje o przebiegu spektakli, odbędzie się 26 i 27 sierpnia w Konstancińskim Domu Kultury


Siódmą edycję imprezy organizowanej przy ul. Mostowej 15 zatytułowano „Impro na skrzydłach wyobraźni”. Jej gwiazdami, oprócz gospodarzy grupy Ab Ovo, będą Kanadyjczyk Lee White oraz kinoteatr Mumio.

Co widz zapragnie zobaczyć

Na scenie w akcji zobaczymy również grupy: Poławiaczy Pereł z Lublina (sobota, godz. 17), Mia100W z Warszawy (sobota, godz. 18) oraz duety Dwie Siostry (niedziela, godz. 18), Dwóch Panów (niedziela, godz. 19) i Nieregularnik na 3 nuty (niedziela, godz. 17). Każda z nich prezentuje inny, niepowtarzalny styl. Wszystkie spektakle łączy jedno: improwizacja teatralna na najwyższym poziomie. Polega na błyskawicznym, spontanicznym odgrywaniu na scenie tego, co widz zapragnie zobaczyć, bez scenariusza i wcześniejszych prób. Na festiwalu nie zabraknie zagranicznej gwiazdy. Lee White z Kanady to postać kultowa. W sobotę o godz. 19 wystąpi w spektaklu, jakiego jeszcze nie było. „Twoje 15 minut” to „show” oparty na scenkach, które chętni widzowie zagrają z mistrzem improwizacji.

Grupa Ab Ovo

W festiwalu weźmie udział popularna grupa Mumio. W sobotę o godz. 21 zobaczymy ją w kultowym spektaklu „Kabaret Mumio”. Natomiast w niedzielę o godz. 21 odbędzie się muzyczny, improwizowany spektakl „Impro skrzydła wyobraźni czyli koncert piosenki przedmiotowej” z udziałem artystów Ab Ovo oraz Mumio. Na scenie zabrzmią utwory inspirowane poezją śpiewaną, od twórczości Agnieszki Osieckiej, przez Wojciecha Młynarskiego po Kabaret Starszych Panów, czy nawet utwory Starego Dobrego Małżeństwa. To jednak nie wszystko – artyści będą bowiem zaśpiewać tekst poetycki z punktu widzenia… przedmiotu codziennego użytku. Jakie to będą przedmioty, na żywo zadecyduje publiczność.

Uwaga, w piątek 18 sierpnia bilety na 321 Impro Festiwal można kupić 15% taniej! Kasa KDK przy ul. Mostowej 15 będzie czynna w godz. 12-13 i 17-18. Podwójne zaproszenia w prezencie dla pierwszych osób

– W Polsce organizowanych jest mnóstwo fantastycznych festiwali teatralnych, filmowych i muzycznych, ale nasz jest jedyny w swoim rodzaju – przekonuje Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury. – Jego wyjątkowość polega na otwartości formuły, angażowaniu całej publiczności w tworzenie akcji na scenie. Hasło „Publiczność rządzi!” jest realizowane od pierwszych minut każdego widowiska. Spektaklom towarzyszą niesamowite emocje, które udzielają się zarówno widzom, jak i aktorom. Cała „zabawa” polega właśnie na tej adrenalinie, czyli jednej wielkiej niewiadomej – improwizacji. Wszystko dzieje się tu i teraz. Bez scenariusza, bo „pisze” go publiczność w trakcie występu – zachęca dyrektor KDK.

To, co w polskim impro najciekawsze

W ciągu kilku lat 321 Impro Festiwal zyskał uznanie publiczności z całej Polski, a nawet może pochwalić się licznym gronem wiernych fanów. Świadczy o tym choćby sukces w konkursie „Perły Mazowsza 2016”. Dzięki głosom mieszkańców regionu, festiwal zdobył nagrodę w kategorii wydarzenie kulturalne.

– Impro, choć znane na całym świecie, do Polski dotarło stosunkowo niedawno – mówi Katarzyna Michalska, aktorka grupy Ab Ovo oraz dyrektor artystyczna festiwalu. – To „nowość” bardzo potrzebna polskiej widowni. Apolityczność, kultura sceniczna, inteligentne poczucie humoru to filary sztuki impro. Wymaga ona wysokiego poziomu artystycznego nie tylko od aktorów, lecz także stawia pozytywne wyzwanie widowni. Nasze sześcioletnie, festiwalowe doświadczenia utwierdzają nas w przekonaniu, że impro to najwyższej próby spotkanie z publicznością, to „jazz” w teatrze i świetna zabawa.

Nieregularnik na 3 nuty

Tegoroczny festiwal powstał w kuluarach poprzedniej edycji. – Nasze rozmowy z widzami, ich sugestie, opinie, a nawet życzenia były dla nas inspirujące i zaowocowały programem i listą zaproszonych artystów z całej Polski oraz z zagranicy – dodaje Katarzyna Michalska. Festiwal zawsze pokazuje to, co w polskim impro najciekawsze.

Bilety w cenie 20, 50 i 120 złotych można kupić w kasie KDK przy ul. Mostowej 15 od wtorku do piątku w godz. 12-18 oraz na stronie internetowej konstancinskidomkultury.pl.

Festiwalowi patronuje Kurier Południowy i portal PiasecznoNEWS.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię