321 Impro Festiwal po raz siódmy

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Konstanciński Dom Kultury siódmy raz organizuje 321 Impro Festiwal, który odbędzie się 26 i 27 sierpnia. Jest to jedyny teatralno-kabaretowy festiwal w Polsce, podczas którego publiczność decyduje o przebiegu spektakli, na żywo współtworząc je wraz z aktorami.


Cel i dotychczasowe sukcesy Festiwalu

Celem Festiwalu jest propagowanie wyjątkowej sztuki impro oraz promocja Konstancina-Jeziorny, jedynego uzdrowiska na Mazowszu. W ciągu kilku lat Festiwal zyskał uznanie publiczności z całej Polski, a nawet może pochwalić się licznym gronem wiernych fanów. Świadczy o tym choćby sukces w konkursie „Perły Mazowsza 2016″. Dzięki głosom mieszkańców regionu Festiwal zdobył nagrodę w kategorii wydarzenie kulturalne. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła m.in. TVP2.

Wyjątkowy program siódmej edycji

W tym roku zaproszenie przyjęła popularna grupa teatralna Mumio. Zobaczymy ją w kultowym spektaklu „Kabaret Mumio”. Podczas festiwalu odbędzie się również muzyczny, improwizowany spektakl „Impro skrzydła wyobraźni czyli koncert piosenki przedmiotowej” z udziałem artystów Ab Ovo oraz Mumio. Na scenie zabrzmią utwory inspirowane doskonałą poezją śpiewaną twórczości Agnieszki Osieckiej, przez Wojciecha Młynarskiego po Kabaret Starszych Panów, czy nawet utwory Starego Dobrego Małżeństwa.

To jednak nie wszystko. Artyści staną przed trudnym, aktorskim wyzwaniem. Będą musieli bowiem nie tylko zmierzyć się z tekstem poetyckim, lecz także zaśpiewać go z punktu widzenia… przedmiotu codziennego użytku. Oczywiście o tym w jakie przedmioty wcielą się artyści, na żywo zadecyduje publiczność. To z pewnością będzie niecodzienne przeżycie, gwarantujące świetną zabawę. Na deskach sceny pojawią się zarówno uznane gwiazdy impro, jak i młodzi, zdolni artyści. W tym roku zobaczymy grupy: Poławiaczy Pereł z Lublina, Mia100W z Warszawy oraz duety Dwie Siostry, Dwóch Panów i Nieregularnik na 3 nuty.

Program wydarzenia

Sobota 26 sierpnia

17.00 – otwarcie festiwalu oraz występy grup improwizacji: Poławiacze Pereł, Mia100W, Lee White

20.00-21.00 – przerwa

21.00 – spektakl ,,Kabaret MUMIO”

Niedziela 27 sierpnia

17.00 – występy grup improwizacji: Nieregularnik na 3 nuty, Dwie Siostry, Dwaj Panowie

20.00-21.00 – przerwa

21.00 – „Impro skrzydła wyobraźni – koncert piosenki przedmiotowej” z udziałem MUMIO i AB OVO

źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię