34-latek uratowany, dzięki szybkiej pomocy policji

0

TARCZYN Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Tarczynie odebrała telefon od roztrzęsionego mężczyzny, który zrozpaczony poinformował, że znajduje się w trudnej sytuacji życiowej. Policjantka zrobiła wszystko, aby pomoc nadeszła jak najszybciej.

W środowy poranek dzielnicowa z Komisariatu Policji w Tarczynie odebrała telefon od  mężczyzny, który był wyraźnie roztrzęsiony i zdenerwowany, a w trakcie rozmowy poinformował policjantkę, że znajduje się w trudnej sytuacji życiowej. Sierż. szt. Sylwia Przybylska umiejętnie i z ogromną delikatnością kontynuuowała rozmowę, a w tym samym czasie przekazywała zebrane informacje do oficera dyżurnego. Dzięki temu, że funkcjonariuszka wykazała się ogromną empatią, umożliwiła nie tylko szybkie ustalenie gdzie mężczyzna się znajduje, ale również dała służbom cenny czas na podjęcie stosownych działań.

Kiedy służby ratunkowe dotarły pod wskazany adres zastały tam 34-latka, który w dalszym ciągu prowadził rozmowę telefoniczną z dzielnicową. Mężczyźnie została udzielona niezbędna pomoc medyczna.

Opanowanie sierż. szt. Sylwii Przybylskiej pozwoliło uratować ludzkie życie.

Policjanci przypominają i apelują – jeżeli spotkasz osobę, której zachowanie jest wyraźnie niepokojące i podejrzewasz, że może ona potrzebować pomocy ze strony służb, zapytaj jak możesz pomóc, bądź zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym ta osoba się znajduje. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach czas ma ogromne znaczenie.

Kiedy nie możemy sobie poradzić z problemami, możemy zwrócić się do osoby bądź instytucji, które bezpłatnie i anonimowo pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Telefon zaufania dla dorosłych – 116 123, telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111.

 

KPP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię