3,5 mln zł na przebudowę skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Chyliczkowską

0
3,5 mln zł na przebudowę skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Chyliczkowską
źródło: piaseczno.eu

PIASECZNO Dobra wiadomość dla kierowców. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę wartej ponad 3,5 mln zł przebudowy skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Chyliczkowską w Piasecznie.


Część środków pochodzi z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, a prace, zgodnie z założeniami do przetargu, powinny się skończyć jeszcze w tym roku. Po przebudowie kierowcy jadący od strony Warszawy w końcu będą mieć możliwość skrętu w lewo, w stronę Konstancina. Powstanie też dodatkowy, trzeci pas dla aut wyjeżdżających z ul. Chyliczkowskiej (od strony Piaseczna), która – co ważne – stanie się dwukierunkowa. I to najprawdopodobniej na całym odcinku.

To będzie remont z bonusem – żartuje Ksawery Gut, członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego, nie ukrywając swojej radości, gdyż wspólnie z władzami gminy od roku zabiegał w GDDKiA, aby rozwiązać piaseczyńskie drogowe węzły gordyjskie. – To duży krok naprzód – dodaje, i wyjaśnia jednocześnie, że bonusem będzie dla kierowców rozbudowa wylotu ul. Julianowskiej. – GDDKiA chciała w trakcie przebudowy zlikwidować lewoskręt z ul. Chyliczkowskiej w ul. Julianowską, dlatego wspólnie z gminą postanowiliśmy przesunąć tę ulicę o około 150 metrów w stronę Konstancina, co umożliwi nam znaczne poszerzenie wyjazdu w Chyliczkowską – tłumaczy.

Gmina wyłożyła 100 tys. zł na przygotowanie niezbędnej dokumentacji, a samą inwestycję, jak już wspomniano, przeprowadzi powiat. Po przebudowie kierowcy wyjeżdżający z ul. Julianowskiej, a także ci, którzy będą chcieli w nią skręcić, zyskają dogodne i bezpieczniejsze wydzielone pasy do skrętu, oddzielone wyspami.

Ksawery Gut dodaje na koniec:Na przebudowie skorzystają nie tyko kierowcy. Wzdłuż ul. Julianowskiej ma powstać chodnik i ciąg pieszo-rowerowy oraz nowa nawierzchnia – na odcinku od ul. Chyliczkowskiej aż do skrzyżowania z ul. Okulickiego w ciągu drogi powiatowej (ul. Przesmyckiego).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię