4 mln zł na rozbudowę SPZOZ-u

0

TARCZYN Aż 4 mln zł  Gmina Tarczyn pozyskała na rozbudowę tarczyńskiego SPZOZ-u. Samorząd Województwa podjął uchwałę o przekazaniu środków w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

 

Oferowanie usług medycznych na najwyższym poziomie jest jednym z priorytetów dla władz samorządowych Gminy Tarczyn. Potrzeby w tym zakresie są zawsze bardzo duże, a zorganizowanie opieki zdrowotnej odpowiedniej jakości wymaga nie tylko zaangażowania zasobów ludzkich, ale przede wszystkim odpowiedniej bazy i wyposażenia w urządzenia do świadczenia usług medycznych, a to wymaga niebagatelnych środków finansowych.

Dla mnie jako dla Burmistrza Tarczyna kluczowe jest, aby mieszkańcy naszej gminy mieli zapewniony dostęp do specjalistów i badań specjalistycznych bez konieczności podróżowania np. do Warszawy czy innych miast. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych i małych dzieci, gdyż takie podróże są męczące i wyczerpujące. Stąd podjęte przez nas wysiłki, aby sukcesywnie rozwijać usługi medyczne na naszym terenie – mówiła Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz.

Decyzja o rozbudowie SPZOZ-u wynikała z gruntownej analizy potrzeb mieszkańców, szczególnie w kontekście pandemii koronawirusa. Jest to projekt potrzebny, którego koszt wyniesie ponad 8 milinów złotych, stąd podjęcie decyzji o zdobyciu dofinansowania.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Tarczynie skupia w swojej strukturze ponad 34 poradnie specjalistyczne. Inwestycja zakładająca budowę nowoczesnego wielospecjalistycznego skrzydła budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tarczynie spełni najnowsze standardy i wymogi stawiane w ochronie zdrowia.

 

Źródło tarczyn.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię