KONSTANCIN-JEZIORNA W najbliższy weekend swoje 40-lecie będzie obchodził Konstanciński Dom Kultury. Z tej okazji przygotowano wiele wyjątkowych atrakcji


W sobotę i w niedzielę przy Hugonówce (ul. Mostowa 15) w godz. 14-18 będzie trwał piknik rodzinny. W programie animacje, gry i zabawy, warsztaty artystyczne i edukacyjne dla najmłodszych, zajęcia plastyczne „Pokoloruj KDK”, Lego Opowieści, gra planszowa, podchody, malowanie koszulek i buzi, klocki MuBaBaO, warsztaty wycinanki, a także atrakcje sportowe i loteria.
W sobotę o godz. 15 zostanie wystawiony spektakl dla dzieci „Ale Cyrk”, a w niedzielę „Klaun w balonie”.

Ponadto w sobotę o godz. 17 odbędzie się wielka feta urodzinowa. Ucztowanie przy wspólnym stole umili muzyka zespołu The Warsaw Dixilanders. O godz. 18.30 w altanie przy Hugonówce zacznie się potańcówka, którą poprowadzi DJ.

Na godz. 21.30 zaplanowano natomiast koncert gwiazdy – zespołu Tercet czyli Kwartet (bilety 40 zł), z Hanną Śleszyńską, Piotrem Gąsowskim, Wojciechem Kaletą i Robertem Rozmusem.
Koncert będzie swoistą muzyczną podróżą po polskich i światowych przebojach lat 70., 80. i 90., zaprezentowanych w charakterystycznym, estradowym stylu zespołu, z ogromnym poczuciem humoru.
Natomiast w niedzielę o godz. 16 amfiteatr wypełni muzyką Fair Play Quartet. Zespół działający na pograniczu muzyki rozrywkowej i klasycznej specjalizuje się w wykonywaniu muzyki pop na instrumentach smyczkowych. Zaprezentują repertuar z najnowszej płyty z niezwykle oryginalnymi aranżacjami piosenek Michaela Jacksona.

W Hugonówce o godz. 16 odbędzie się też spotkanie autorskie z Witoldem Malesą-Bonieckim, autorem książki „Cienie wśród sosen. Spotkania w Konstancinie”. Jest to zbiór szkiców o malarzach, pisarzach i poetach, którzy gościli w konstancińskim Domu Pracy Twórczej Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Szczegółowy program na stronie internetowej Konstancińskiego Domu Kultury.

Dzieje obecnego KDK sięgają 1977 roku, kiedy to miejscowa Rada Narodowa powołała do życia Miejsko-Gminny Ośrodek Propagandy i Kultury z siedzibą przy ulicy Oborskiej 2. W 1987 roku z nazwy zniknęło słowo „propaganda”. Od 2005 roku instytucja nosi nazwę Konstanciński Dom Kultury, a od 2014 roku jej siedzibą jest odrestaurowana willa Hugonówka przy ul. Mostowej 15 – historycznie pierwszy zakład przyrodoleczniczy na terenie uzdrowiska.
Urodzinom patronuje Kurier Południowy.

PC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię