40 nielegalnych transakcji przywłaszczoną kartą

0

PIASECZNO Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy za pomocą przywłaszczonej karty bankomatowej dokonali 40 nielegalnych transakcji. Podczas przeszukania mieszkania podejrzanych, odnaleziono poszukiwaną kartę oraz broń gazową

Z policyjnych ustaleń wynika, że w ostatnim dniu ubiegłego roku w rękach 61-latka i jego 27-letniej znajomej znalazła się karta bankomatowa nie będąca ich własnością. Natychmiast przy jej użyciu zapłacono za bardzo liczne zakupy. Sprawcy wykorzystali możliwość płacenia dotykowego, zdając sobie sprawę z ograniczonego limitu tego sposobu płatności.
Łącznie w ciągu kilku dni dokonanych zostało 40 transakcji płatniczych. Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna wpadli na trop, który doprowadził ich do zatrzymania 61-letniego mężczyzny oraz 27-letniej kobiety.
Podczas przeszukania jednego z pomieszczeń zajmowanych przez parę, funkcjonariusze natrafili na skrytkę, w której odnaleźli poszukiwaną kartę bankomatową. Znajdowała się tam również amunicja i broń gazowa, na którą nie zostało wydane pozwolenie.
Oboje trafili do policyjnej celi, zostały im już przedstawione zarzuty karne. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego ustalą także w jaki sposób zatrzymane osoby weszły w posiadanie karty bankomatowej.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię