44-letni mieszkaniec Tarczyna zaatakowany siekierą

2

TARCZYN Na stacji benzynowej w Tarczynie  funkcjonariusze zauważyli mężczyznę leżącego na ziemi, natychmiast udzielili mu pomocy. Oprawcy nie uciekli daleko

Funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Tarczynie w trakcie pełnienia służby, na terenie jednej ze stacji benzynowych w Tarczynie zauważyli mężczyznę leżącego na ziemi, a tuż obok niego inne osoby, z których jedna z nich miała przy sobie niebezpieczne narzędzie, jakim jest siekiera.

Policjanci natychmiast zareagowali. Nie tylko udzielili pomocy poszkodowanemu, ale też zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 40 lat. Jak się okazało, obydwaj zatrzymani byli nietrzeźwi. Pierwszy z nich wydmuchał ponad 2 promile, drugi blisko promil. Co gorsza, 32-latek znajdując się w takim stanie, wsiadł do swojej toyoty i przyjechał na ową stację benzynową, a chwilę później zaatakował 44-letniego mieszkańca Tarczyna.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie 32-latkowi dwóch zarzutów karnych: spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Grójcu, lokalny sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Zaledwie dzień później do grona zatrzymanych dołączył 47-latek. Mundurowi z Tarczyna ustalili, że on również brał udział w tym zdarzeniu. Dzięki doskonałej pracy operacyjnej ustalono jego miejsce pobytu i zatrzymano. 47-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a decyzją grójeckiego sądu, podzielił los swojego kolegi i również trafił do aresztu na 3 miesiące. Dodatkowo okazał się być poszukiwanym na podstawie listu gończego celem odbycia kary roku pozbawienia wolności.

32-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności, 47-latkowi natomiast do 10 lat.

Czynności w sprawie objęte są nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grójcu.

 

KPP

2 KOMENTARZE

  1. bardzo lubię to określenie – usłyszał zarzuty – a co miał zrobić , polizać zarzuty, powąchać zarzuty – przedstawiono mu zarzuty. koniec kropka ( a jak głuchoniemy np miałby usłyszeć zarzuty) rękoma?

  2. Myślałem, że w Tarczynie są na etapie maczug i kamiennych pięściaków, ale widocznie ewolucja tam gwałtownie przyspieszyła.
    Podejrzewam, że to dzięki rządom PiS-u.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię