50 lat razem, piękny jubileusz!

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W zeszłą środę w konstancińskim ratuszu cztery pary świętowały Złote Gody. Burmistrz Kazimierz Jańczuk, w imieniu prezydenta RP, wręczył im pamiątkowe Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilaci tradycyjnie otrzymali także listy gratulacyjne, kwiaty i upominki.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest wyróżnieniem dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku. W ostatnią środę jubileusz Złotych Godów obchodziły 4 pary z gminy Konstancin-Jeziorna: Elżbieta i Jerzy Latosowie, Teresa i Czesław Durajczykowie, Maria i Zbigniew Kraśniccy oraz Maria i Roman Śliwkowie.

Jubilaci Elżbieta i Jerzy Latosowie

Medale uznania

Małżonkowie otrzymali z rąk burmistrza Kazimierza Jańczuka i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Eleonory Woźniak pamiątkowe medale przyznawane przez prezydenta RP, listy gratulacyjne, kwiaty i upominkowe kosze. Były też życzenia kolejnych lat wspólnego szczęścia i podziękowania.

To dzięki Wam i Waszym rodzinom Konstancin-Jeziorna zmienił się nie do poznania – podkreślił Kazimierz Jańczuk. – Dziękuję, że dziś mieszkamy w tak pięknej gminie. 

50-lecie obchodzili Teresa i Czesław Durajczykowie

Jak to się zaczęło

Historia znajomości każdej z par jest inna. I tak na potańcówce poznali się Teresa i Czesław Durajczykowie oraz Maria i Roman Śliwkowie, w szkolnych murach – Maria i Zbigniew Kraśniccy, a Elżbieta i Jerzy Latosowie, jak podkreślają, znali się od dziecka. Potem był ślub i wspólna podróż przez życie, która trwa już pół wieku. Choć nie zawsze świeciło słońce a droga małżeńska była usłana różami, wytrwali ze sobą na dobre i złe.

Maria i Roman Śliwkowie poznali się na potańcówce, teraz obchodzą Złote Gody

Zgoda buduje

Jak przyznają jubilaci, bazą długotrwałego małżeństwa są: ustępliwość, zgoda i przedkładanie spraw ważniejszych – jak rodzina – nad drobne konflikty czy własne korzyści.

Ważna jest cierpliwość, zwłaszcza w obliczu trudności, które i tak przecież przeminą przyznali państwo Kraśniccy. – Zaś każda życiowa sytuacja wymaga od nas dostosowania, aby bezkolizyjnie dobić do brzegu.

Ważna jest cierpliwość, zwłaszcza w obliczu trudności, które i tak przecież przeminą – przyznali Państwo Maria i Zbigniew Kraśniccy

Źrodło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię