50 lat w szczęściu i zdrowiu

0

PRAŻMÓW Wójt Prażmowa Jan Adam Dąbek wręczył Państwu Agnieszce i Wiesławowi Rzeszotkom medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę

 

Odznaczenia z okazji 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego zostały przyznane 4 listopada 2020, ale z powodu epidemii do spotkania małżeństwa z wójtem doszło dopiero w ostatni wtorek. Pani Agnieszka Rzeszotek przez 52 lata pracowała w szkole Uwielinach, jej mąż w Laminie. Dziś oboje są już na emeryturze. W gminie Prażmów mieszkają od 1968 roku.
– Na pierwszą randkę poszliśmy po pochodzie pierwszomajowym, który odbywał się w Piasecznie – wspomina Pan Wiesław. – Przy ul. Nadarzyńskiej była trybuna. A pierwszy kontakt mieliśmy gdy nasza wspólna koleżanka poprosiła mnie o pożyczenie roweru Agnieszce, gdy wybierały się na wycieczkę do Czerska.

Po pochodzie młodzi wybrali się na spacer do ośrodka „Wisła” w Zalesiu Górnym. Ośrodek wtedy tętnił życiem, funkcjonowała restauracja, wypożyczalnia kajaków i domki letniskowe.
– To pięćdziesiąt lat minęło bardzo szybko – mówi Pani Agnieszka. – Podobnie jak szybko minęła mi praca zawodowa. Gdy zaczynałam w szkole pracowało 7 osób, teraz jest ich 80-90.

– Trzeba wyrozumiałości spokoju i akceptacji – zgodnie odpowiadają małżonkowie zapytani o receptę na tak długie i szczęśliwe małżeństwo.

„Złota para” bardzo sobie chwali życie w gminie Prażmów, spokojne, z dala od miejskiego zgiełku. – Teraz czekamy na podłączenie do kanalizacji – powiedziała jubilatka, a wójt obiecał, że będzie to możliwe w kolejnym etapie realizowanego projektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię