50 opasek powędrowało do seniorów

0

GÓRA KALWARIA Pierwsza grupa seniorów, która zgłosiła się do programu teleopieki oferowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii, odebrała w środę 15 czerwca elektroniczne opaski, które pozwolą starszym, schorowanym osobom czuć się bezpieczniej na co dzień.

Urządzenie noszone na nadgarstku pozwala na wysłanie sygnału SOS (np. w przypadku przewrócenia się czy utraty przytomności przez użytkownika), rozmowę z ratownikiem medycznym oraz stały pomiar tętna i saturacji.
Każda z opasek jest przypisana do konkretnej osoby, w momencie połączenia ratownicy znają jej dolegliwości zdrowotne.
Podczas przekazania opasek w Klubie Senior+ „Wisełka” koordynatorki projektu z OPS Edyta Gnatowska i Małgorzata Witak zaprezentowały działanie urządzenia. Dokonano również testowego połączenia z centrum ratownictwa.
Gmina Góra Kalwaria kupiła na razie 50 opasek, dzięki pozyskaniu przez OPS 53 tys. zł dotacji z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.
– Cieszą nas każde dodatkowo zdobyte pieniądze, szczególnie gdy są one przeznaczone na to co najcenniejsze, czyli zdrowie i życie mieszkańców – mówił burmistrz Arkadiusz Strzyżewski, dziękując Kamili Korzeniewskiej, dyrektor OPS za pozyskanie dofinansowania.
Źródło gorkalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię