50 tysięcy dla sołectw

1

TARCZYN Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego pozytywnie zaopiniował wnioski Gminy Tarczyn o przyznanie pomocy finansowej w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019”

Gmina Tarczyn pozyskała 50 tysięcy złotych dotacji na realizację następujących przedsięwzięć:

  • Budowa oświetlenia na boiskach znajdujących się przy Szkole Podstawowej w Suchostrudze. Obecnie boiska nie są oświetlone, co znacznie utrudnia korzystanie dzieci z obiektu szczególnie w godzinach wieczornych. Zamontowanie oświetlenia zapewni optymalną widoczność oraz pozwoli bezproblemowo korzystać z boisk sportowych, niezależnie od tego czy będą się na nim odbywać zawody sportowe czy inne wydarzenie.
  • Modernizacja wiaty przystankowej w Woli Przypkowskiej W chwili obecnej znajduje się tam mała blaszana, bardzo zniszczona wiata. Dzieci oczekujące na autobus narażone są na działanie warunków atmosferycznych szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jeszcze w tym roku na utwardzonej powierzchni zostanie zamontowana nowa wiata przystankowa, co znacznie zwiększy zarówno komfort mieszkańców oczekujących na autobus, jak i ich bezpieczeństwo.
  • W Kopanej oraz w Kotorydzu place zabaw zostaną wzbogacone o urządzenia linowe. Rodzice korzystający z placów zabaw będą mogli efektywniej spędzać czas ze swoimi pociechami. Idealne do ćwiczeń gimnastycznych urządzenia linowe są alternatywą dla tradycyjnych drabinek. Aktywnie uruchamiają wszystkie partie mięśni dziecka, profilaktycznie dbając o ich zdrowy rozwój.
  • Dodatkowo dla Koła Gospodyń Wiejskich z Kawęczyna zostaną zakupione stroje ludowe. Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich aktywnie kultywują tradycje lokalnej społeczności. Wyposażenie ich w stroje pozwoli na promowanie naszego regionu i będzie wspierało tworzenie profesjonalnego wizerunku naszych gospodyń na różnego rodzaju imprezach kulturalnych i promocyjnych w całej Polsce.

Realizacja tych przedsięwzięć znacznie przyczyni się do poprawy jakości życia, bezpieczeństwa i wypoczynku w sołectwach oraz będzie inwestycją w lokalną kulturę.

Źródło: www.tarczyn.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię