500 paczek o wartości 104 tys. zł trafiło do potrzebujących

0

PIASECZNO W ubiegły weekend odbył się finał piaseczyńskiej Szlachetnej Paczki. W siedzibie OSP przy ulicy Dworcowej wolontariusze i strażacy przez sobotę i niedzielę przyjmowali paczki od darczyńców i dostarczali je potrzebującym


Osoby pracujące przy rozwożeniu paczek, w tym 20 wolontariuszy, otrzymały wsparcie lokalnych firm, które dostarczyły im m.in. posiłki

– Na taką skalę akcja została zorganizowana w naszej gminie po raz pierwszy – cieszy się Anna Stefaniak, jedna z wolontariuszek. Kurier Południowy oraz portal piasecznonews.pl pilotowały ją od samego początku. Najpierw uformowała się drużyna Super „W”, w skład której weszły energiczne, pozytywnie zakręcone osoby gotowe bezinteresownie nieść pomoc innym. Potem zaczął się proces wyłaniania rodzin, najbardziej potrzebujących wsparcia. Wolontariusze przeprowadzili z nimi szereg wywiadów. W końcu spis rodzin, dla których można było przygotowywać paczki, pojawił się na stronie internetowej akcji. Ogólnopolski finał Szlachetnej Paczki odbył się 8 i 9 grudnia.
Centrum dowodzenia akcji na dwa dni stała się strażnica OSP Piaseczno. To właśnie tam trafiały paczki od darczyńców.
– Przez magazyn przeszło ich prawie 500 o łącznej wartości 104 tys. zł – informuje z dumą Zuzanna Dyttus, liderka akcji w rejonie Piaseczna. – Pomagało nam w sumie około 300 osób.
To one przyjmowały paczki, przepakowywały je i dostarczały potrzebującym. Było z tym sporo pracy, bo niektóre paczki były naprawdę ciężkie. Zawierały sprzęt agd, a także żywność, chemię gospodarczą, czy wyposażenie mieszkań. Zasada była taka, że każda rodzina otrzymuje to, czego najbardziej jej brakuje.
– Dziękujemy wszystkim, którzy podłączyli się do akcji i udzielili nam wsparcia – dodaje Zuzanna Dyttus. – Na pewno będziemy chcieli kontynuować ją za rok.

Organizatorzy akcji dziękują za wsparcie i pomoc OSP i MDP Piaseczno, Kurierowi Południowemu, Forum Dyskusyjnemu Miasta Piaseczna, firmom druk.net, Czarna, Ja-Ta-Pak, imdesign.piaseczno, Meninx, Muffinkowo, piekarniom Krzosek i Michalczyk, barowi Sajgonek, pizzerii Słoneczniki, Strefie Sushi, restauracjom Wilanowska 25 oraz Zacne Prosie, Prooptica Piaseczno, Piotrowi Kandybie, Bartoszowi Kijkowi, Robertowi Duchowi, Agnieszce Rolak i Gosi Kosnej.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię