500 zł mandatu w akcji „TONAŻ”

2

POWIAT Policjanci piaseczyńskiej drogówki wychodząc na przeciw oczekiwaniom społecznym prowadzili wczoraj działania „TONAŻ”. Ich głównym celem była kontrola przestrzegania ograniczeń tonażowych przez kierujących pojazdami ciężarowymi.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, policjanci drogówki prowadzili działania „TONAŻ”. Ich głównym celem była kontrola przestrzegania ograniczeń tonażowych przez kierujących pojazdami ciężarowymi. Funkcjonariusze otrzymywali w ostatnim czasie wiele sygnałów o  „rozjeżdżaniu” lokalnych dróg oraz niszczeniu nawierzchni przez przemieszczające ciężarówki. Znajdujące się na jezdni koleiny czy wyłomy mają z całą pewnością ogromny wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

CZYTAJ TAKŻE:  Śmiertelne potrącenie na krajowej siódemce

Wczoraj mandaty karne w wysokości 500 zł otrzymali między innymi: 63-latek kierujący scanią oraz 62-latek kierujący mercedesem, którzy w Konstancinie – Jeziornie zignorowali znak zakazu ruchu pojazdów, których rzeczywista masa całkowita jest większa niż 5 t.

Pamiętajmy, że jazda zgodna z obowiązującymi przepisami uchroni każdego uczestnika ruchu drogowego przed odpowiedzialnością. Bądźmy świadomymi i odpowiedzialnymi kierowcami!

2 KOMENTARZE

  1. Chylicką non stop pod zakazem jeżdżą ciężarówki, w tym TIRY. Te największe skręcają w boczne ulice typu Oborska bo nie są w stanie złamać się na wyjeździe RONDO.
    Straty widać już po nawierzchni zarówno Chylickiej jak i wszystkich bocznych uliczek.
    2 dni temu widziałem jak gość betoniarką zasuwając po Chylickiej z 80km/h z górki prawie zabił 2 osoby idące chodnikiem- brakowało centrymetrów.
    Zgłaszanie przez geoportal policji nic nie daje. Pułaskiego, gdzie nikt nie jeździ zgodnie z przepisami- dostaję non stop informacje zwrotne, że patrol sprawdzający nie zaobserwował problemu. Chyba trzeba zacząć pisać do telewizji.

  2. Z Chylicką to jest taki problem, że formalny zakaz jest tylko od strony Puławskiego, natomiast od strony ronda / skrzyżowania z Długą już nie. Kiedyś był ale się zmył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię