500 zł mandatu za jazdę na e-hulajnodze

0

PIASECZNO  Uwagę policjantów zwrócił 29-latek jadący na e-hulajnodze. Szybko okazało się, że ich czujność nie zawiodła. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 500 zł.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego podczas patrolu zwrócili uwagę na pewnego użytkownika hulajnogi. Policyjna czujność nie zawiodła. Badanie wykazało, że 29-latek ma prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna bardzo się zdziwił, gdy został poinformowany o nałożonym na niego 500 złotowym mandacie. Próbował tłumaczyć, że użytkownik hulajnogi przez prawo traktowany jest jako pieszy. Jednak zapomniał, że od 20 maja tego roku przepisy zmieniły się i każdy prowadzący urządzenie transportu osobistego będzie traktowany jak rowerzysta.

Oznacza to, że korzystając z e-hulajnogi lub innego urządzenia (UTO) w stanie po spożyciu alkoholu popełnia się wykroczenie z artykułu 87 Kodeksu wykroczeń. Grozi za to kara aresztu lub grzywny.

Prawo do zbadania trzeźwości ma zarówno policja, jak i straż miejska. A w przypadku wyniku pozytywnego hulajnoga może zostać odholowana. Kosztami zostanie obciążony wówczas jej użytkownik, także za czas jej przechowywania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię