PIASECZNO Hufiec ZHP Piaseczno im. Bohaterów Pokoju w tym roku obchodzi 60-lecie swego istnienia. Na 16-18 czerwca zaplanowano związane z jubileuszem uroczystości


Harcerskie świętowanie rozpocznie się już w piątek koncertem, na którym wystąpią nasze drużyny harcerskie oraz zespół #Rozśpiewani, tworzony przez harcerzy piaseczyńskiego hufca. Powstał on specjalnie na uroczystość jubileuszową.

Główna część harcerskiego święta odbędzie się w sobotę, 17 czerwca na rynku w Piasecznie. O godzinie 14 rozpocznie się uroczysty apel, podczas którego zostanie przekazany nowy sztandar hufca. Następnie radosna defilada harcerzy z piosenką na ustach przemaszeruje ulicami Piaseczna.
Po jej zakończeniu zuchy oraz harcerze wrócą do swojego obozowiska na Zimnych Dołach (obiekt będzie tego dnia wyłączony z użytkowania dla innych osób). O 18.30 odbędzie się „Spotkanie pokoleń”, podczas którego zuchy i harcerze będą mogli wysłuchać wspomnień byłych instruktorów tworzących piaseczyński hufiec.

W niedzielę o godz. 10 na Zimnych Dołach odbędzie się Msza Polowa, którą będzie celebrował kapelan ZHP ks. hm. Wojciech Jurkowski. W godzinach 11-13 harcerze serdecznie zapraszają na Zimne Doły do wzięcia udziału w Harcpikniku, zorganizowanym z myślą o dzieciach.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię