60 lat PZERiI w Górze Kalwarii, było pięknie i uroczyście

0

GÓRA KALWARIA „Nie ma limitu wieku dla marzeń i celów” oraz „każdy kiedyś będzie seniorem” – te dwa motta przyświecały obchodom 60-lecia Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Górze Kalwarii, które odbyły się w sobotę.

W uroczystości w Ośrodku Kultury wzięło udział ponad 200 osób! Nic w tym dziwnego, bowiem PZERiI jest największą i najstarszą organizacją pozarządową w Górze Kalwarii. Liczy obecnie w sumie 627 członków!
Uroczystość stała się okazją dla podziękowań, gratulacji i wręczenia odznaczeń. Najwyższym – złotą odznakę związku prezes zarządu głównego PZERiI Elżbieta Ostrowska udekorowała przewodniczącą oddziału w Górze Kalwarii Genowefę Rutkowską, za jej 16-letnią aktywność.
Tradycyjnie, jak od lat podczas dorocznych spotkań seniorów, wręczono upominki członkom organizacji, którzy ukończyli 75 lat. Minutą ciszy uczono również tych, którzy zmarli w minionym roku.
 Skupieni w związku emeryci udzielają sobie nawzajem pomocy socjalnej, wspólnie spędzają czas m.in. biorąc udział w wydarzeniach kulturalnych i wyjeżdżając na wycieczki. Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski, który patronował uroczystości, dziękował przede wszystkim liderom związku za to, że swoją społeczną pracą i aktywnością zarażają innych oraz wnoszą radość w często smutne i samotne życie seniorów.
Seniorzy prezentowali niesamowitą energię i pogodę ducha. Jubileusz ubarwili muzycznie Chór Coniew oraz półfinalistka The Voice Senior 3 – Aleksandra Puacz-Markowska.
Źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię