700 palm czeka w Holandii na przywózkę do Suntago Wodnego Świata

0

PIASECZNO Gigantyczny aquapark we Wręczy koło Mszczonowa nabiera kształtów. Rozpoczęły się przygotowania do aranżacji tropikalnego ogrodu pod dachem, w którym będzie można odpoczywać w cieniu palm


Obecnie drzewa pochodzące z Malezji, Florydy, Miami i Kostaryki przechodzą aklimatyzację w Rotterdanie.

– Wszystko zaczyna się od wyboru drzew na plantacjach w krajach, w których palmy są typową roślinnością. Najpiękniejsze okazy są wykopywane z gruntu i sadzone w donicach, a następnie na kilka miesięcy trafiają do szklarni. Drzewa, które przetrwają, zostają zabezpieczone i przewiezione klimatyzowanym kontenerem na statek. Palmy, które stworzą ogród w Suntago, drogą morską trafiły już do Holandii i tam w wielkiej szklarni powoli przyzwyczajają się do europejskiego klimatu – informuje inwestor.

Jak dodaje, drzewa przechodzą w Rotterdamie okres kwarantanny i zostaną przebadane przez tamtejszy sanepid, który sprawdzi, czy palmy są zdrowe. Jeśli otrzymają specjalny certyfikat, będą mogły zostać przewiezione do Polski. Stanie się to jednak dopiero, gdy park wodny we Wręczy będzie miał już ściany i sufity. Palmy nie mogą bowiem zmarznąć.

Sprawnie budowany Suntago Wodny Świat, powstający zaledwie około 40 km od Piaseczna, ma być otwarty za blisko rok. Park wodny, który będzie jednym z elementów Park of Poland zaoferuje kompleks basenów pod dachem (rozsuwanym w czasie pogodnych dni), zjeżdżalni, saun i innymi atrakcjami, w tym tropikalnym klimatem.

Więcej na temat inwestycji dowiecie się z naszego wcześniejszego artykułu:

Fot. Inwestor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię