724 wraca na dawną trasę. Będzie więcej kursów?

3

PIASECZNO Po otwarciu odcinka ulicy Kościuszki naprzeciwko sądu Zarząd Transportu Miejskiego zapomniał przywrócić na dawną trasę linię 724. Z naszych informacji wynika, że 724 ma wrócić do centrum miasta już od poniedziałku


Mieszkańcy skarżą się, że 724 kursuje za rzadko. Wkrótce jednak może się to zmienić…

Co się dzieje z tym autobusem, wszystkie inne jeżdżą, a ja nie mogę dojechać do cmentarza, bo kursuje po starej trasie – złościł się kilka tygodni temu jeden z naszych czytelników. Podobnych sygnałów odebraliśmy więcej. W związku z wyłączeniem z ruchu ulicy Kościuszki, autobus 724 jeździł ostatnio od strony Warszawy ulicami Julianowską, Chyliczkowską, Armii Krajowej, 17 stycznia, aż do ronda Solidarności i Gerbera. W kierunku stolicy wracał natomiast ulicami Wojska Polskiego, Jana Pawła II i Chyliczkowską. Tymczasem jego dawna trasa wiodła przez centrum Piaseczna, ulicami Kusocińskiego, Puławską i Kościuszki. Stąd pretensje mieszkańców, którzy liczyli że po otwarciu Kościuszki autobus wróci do centrum. – Koledzy z ZTM-u chyba ten autobus przeoczyli – wyjaśniał wówczas Bogdan Krawczyk z gminnego wydziału infrastruktury i transportu publicznego, a szef referatu Włodzimierz Rasiński zapewnił nas, że urząd ponagli pisemnie ZTM w sprawie przywrócenia autobusu na starą trasę. Okazuje się, że działania gminy w tym zakresie były skuteczne, bo 724 znów ma pojechać Puławską i Kusocińskiego od poniedziałku, 13 listopada.
Jednak, jak się okazuje, części mieszkańców nadal to nie satysfakcjonuje. – Ten autobus powinien kursować częściej – mówi bez ogródek Paweł Osęka. – Przynajmniej co pół godziny. Mamy XXI wiek, a autobus jeździ jak w średniowieczu. W Piasecznie mieszka mnóstwo starszych osób i inwalidów, którym ciężko jest przemierzać na piechotę długie odcinki. W tej chwili 724 jeździ zdecydowanie za rzadko.
Jak się dowiedzieliśmy, zwiększenie liczby kursów 724 jest możliwe. Wszystko dzięki budowie ulicy Nowokabackiej, łączącej gminę Konstancin-Jeziorna z Kabatami. – Burmistrz Konstancina Kazimierz Jańczuk już wystąpił do ZTM w sprawie zmiany trasy autobusu 724 do metra Kabaty (teraz dojeżdża do metra Wilanowska – przyp. Red.). Ten wniosek poprze też prawdopodobnie burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis – informuje Bogdan Krawczyk. – Pozwoli to oszczędzić wozokilometry. Dzięki temu, za tą samą cenę, będzie można zrealizować nie 13 kursów w dni robocze jak jest teraz, tylko 19. W dni świąteczna liczba kursów będzie mogła zwiększyć się z 8 do 10. Na razie robimy analizy, ale ten pomysł jest jak najbardziej możliwy do zrealizowania.

Tomasz Wojciuk

3 KOMENTARZE

  1. Przez centrum miasta i na cmentarz jeździ dużo linii typu “L” i można nimi wszędzie dojechać.
    A 724 na obecnej trasie przynajmniej nie stoi w korkach, które generuje skrzyżowanie przy Laminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię