73. rocznica Powstania Warszawskiego

0

POWIAT W Piasecznie, Konstancinie-Jeziornie, Górze Kalwarii i Tarczynie odbyły się dziś uroczystości z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego

W Piasecznie uroczystości tradycyjnie odbyły się przy kwaterze wojennej na cmentarzu parafialnym. Mszy polowej towarzyszyła oprawa muzyka, którą zapewniła Piaseczyńska Orkiestra Dęta oraz chór Lira.
W Godzinę W Pamięć Powstańców uczczono też na piaseczyńskim rynku.

Fot. Legijne Piaseczno

Za film dziękujemy Julii


W Konstancinie-Jeziornie
rano złożono kwiaty pod pomnikiem ofiar zbrodni katyńskiej oraz kamieniem upamiętniającym poległych żołnierzy Samodzielnego Batalionu Narodowych Sił Zbrojnych AK im. bryg. Czesława Mączyńskiego (przy rondzie św. Jana Pawła II). O godz. 17 w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie obyła się msza św., po której na cmentarzu Powstańców Warszawskich w Powsinie, gdzie spoczywa 63 żołnierzy Powstania Warszawskiego został odczytany Apel Poległych.

Za zdjęcia dziękujemy Michałowi Zarembie
fot. Michał Zaremba
fot. Michał Zaremba
fot. Michał Zaremba
fot. Michał Zaremba

W Górze Kalwarii obchody odbyły się przy pomniku por. Jana Białka, gdzie wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz złożono kwiaty. W dalszej części uroczystości w Ośrodku Kultury odbyła się projekcja filmu „Inka. Są sprawy ważniejsze niż śmierć” oraz spotkanie z reżyserem Jackiem Frankowskim.

W Tarczynie uroczystość patriotyczną zorganizowano na rynku. Program artystyczny przygotował Teatr Piosenki Romana Kołakowskiego, pod pomnikiem złożono kwiaty oraz wygłoszono okolicznościowe przemówienia. W uroczystościach wzięły udział władze samorządowe, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Tarczyna, harcerze z 66 Drużyny Harcerskiej „Granaty”, Poczty Sztandarowe z ZS w Pamiątce i Liceum Ogólnokształcącego im. Ireny Sendlerowej w Tarczynie. Po ich zakończeniu odbyła się msza święta w pobliskim kościele.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię