76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – uroczystości patriotyczne w Piasecznie

0

PIASECZNO Zapraszamy mieszkańców na obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia 2020 roku w godzinę „W”, czyli o 17.00 minutą ciszy uczcimy ofiary Powstania Warszawskiego. Rozpoczniemy tym oficjalne uroczystości przy Kwaterze Wojennej na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Kościuszki 44 w Piasecznie.

O godz. 19.30 zapraszamy na koncert zespołu Kapela Warszawska, który odbędzie się na skwerze Kisiela. Kapela Warszawska została założona przez Staśka Wielanka w 1985 roku. Zespół kontynuuje tradycje orkiestr ulicznych. Podstawą repertuaru są utwory z okresu zaborów, I i II Wojny Światowej, okresu międzywojennego oraz piosenki powojenne w klimatach warszawskich.

CZYTAJ TAKŻE:  Donald Tusk w Piasecznie [Aktualizacja]

Tydzień później, 8 sierpnia Akacja Katolicka przy Kościele Św. Anny w Piasecznie zaprasza na rajd rowerowy Wdzięczni Ojcom. Uczestnicy odwiedzą Miejsca Pamięci w okolicach Piaseczna związane z Powstaniem Warszawskim. Zbiórka o godz. 10.00 na placu Piłsudskiego w Piasecznie.

Podczas wydarzeń obowiązuje reżim sanitarny. Przypominamy o konieczności zachowania dystansu oraz zakrywania ust i nosa. Wstęp wolny.

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/752504428891338/

 

Biuro Promocji i Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię