77 lat temu Warszawa chwyciła za broń. Już jutro odbędą się uroczystości rocznicowe

0

POWIAT W Piasecznie, Konstancinie-Jeziornie i Górze Kalwarii odbędą się 1 sierpnia uroczystości oraz wydarzenia upamiętniające 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego


W Piasecznie, jak co roku, punktualnie o godz. 17 obchody kolejnej rocznicy powstania odbędą się w kwaterze wojskowej cmentarza parafialnego przy ul. Kościuszki. Tego samego dnia o godz. 19.30 w Domu Zośki w Zalesiu Dolnym przy ulicy Królowej Jadwigi 11 posłuchać będzie można gawędy historycznej i koncertu Kuby Michalskiego. Wstęp wolny.

W Konstancinie-Jeziornie przedstawiciele samorządu złożą kwiaty i zapalą znicze w miejscach pamięci – na kamieniu upamiętniającym poległych żołnierzy Samodzielnego Batalionu Narodowych Sił Zbrojnych Armii Krajowej, przy rondzie św. Jana Pawła II oraz pod tablicą poświęconą batalionowi im. bryg. Czesława Mączyńskiego na os. Mirków. O godz. 17 władze gminy Konstancin-Jeziorna wezmą też udział w obchodach rocznicy powstania, które odbędą się na Cmentarzu Powstańców Warszawy w Powsinie. Także o godz. 17 w altanie przy Hugonówce w Parku Zdrojowym rozpocznie się emocjonalny koncert „(Nie)zakazane piosenki”. Zabrzmią powstańcze pieśni w wykonaniu wokalistki Ewy Szlachcic. Będzie można posłuchać takich utworów, jak: „Deszcz jesienny deszcz”, „Warszawskie dzieci” oraz współczesne piosenki, oddające hołd powstaniu m.in.: „Dziewczyna z granatem”, „Miasto”, „Jeśli nie wrócę”.

W Górze Kalwarii obchody rocznicowe rozpoczną się o godz. 17.15 przy kamieniu pamiątkowym przy ul. por. Jana Białka. W programie jest przemówienie burmistrza, modlitwa, złożenie kwiatów, fragmenty wspomnień uczestniczki Powstania Warszawskiego Marty Pasternak z Sobikowa, recital Małgorzaty Charko. Punktualnie o godz. 17 na terenie naszego powiatu, dla uczczenia pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego, na minutę włączą się syreny alarmowe.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię