PIASECZNO W przeddzień wielkiego święta naszego Hufca ZHP Piaseczno – 60. lecia istnienia – ponad 160 piaseczyńskich harcerek i harcerzy wzięło udział w obchodzonych przez Chorągiew Stołeczną uroczystościach upamiętniających nadanie jej, pięćdziesiąt lat temu, imienia Bohaterów Warszawy.


Obchody rozpoczęły się Mszą w Kościele Św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży. Stamtąd w defiladzie ponad 800 harcerzy z 17 Hufców wchodzących w skład Chorągwi Stołecznej, przemaszerowało do Parku na Agrykoli. Przy stadionie Legii odbył się uroczysty apel, w trakcie którego, hm. Paulina Gajownik przyjęła meldunek od komendantów wszystkich Hufców, przedstawiła historię powstania Chorągwi oraz odznaczyła zasłużonych dla Związku Harcerstwa Polskiego.

Po części oficjalnej harcerze wzięli udział w atrakcjach przygotowanych przez sztab programowy, podzielonych na trzy strefy:

  • jarmark hufców,
  • Mikser Programowy,
  • strefa familijna.

W pierwszej strefie prezentowały się Hufce Chorągwi Stołecznej. Piaseczyńskiego stoisko wypełnione było zdjęciami przedstawiającymi najważniejsze wydarzenia z życia Hufca, zaś harcerze zapraszali do wspólnej zabawy – m.in. chodzenia na szczudłach, jazdy na monocyklu, przeciągania liny, gry we własnoręcznie wykonane piłkarzyki czy też balonowego badmintona. Osoby lubiące tworzyć ręcznie małe arcydzieła mogły wykonać świeczniki i lilijkę ze sznurka oraz dekorację z warzyw i owoców.

Strefa nazwana Mikserem Programowym przygotowana została przez inspektoraty oraz kluby i drużyny specjalnościowe działające w Chorągwi Stołecznej takie jak: łucznictwo, spadochroniarstwo, strzelectwo, pożarnictwo, ratownictwo medyczne czy też łączność. W strefie familijnej najmłodsi mogli puszczać wielkie bańki, robić różnorodne masy plastyczne oraz bransoletki, malować i grać w drewnianego zbijaka.

Pod wieczór na scenie zaśpiewał Reprezentacyjny Chór Chorągwi Stołecznej, a następnie wyczekiwany przez wszystkich zespół „Wszyscy byliśmy harcerzami”. Znane przeboje wykonane w rockowym brzmieniu porwały zgromadzoną publiczność nie tylko do wspólnego śpiewu ale też i do tańca. Tak bogaty w przeżycia dzień zakończono kręgiem i obrzędową piosenką „Ogniska już dogasa blask”.

źródło: piaseczno.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię