81-letni podpalacz zatrzymany

1

GÓRA KALWARIA Mokotowscy dzielnicowi zatrzymali 81-latka, który podpalił wolnostojący domek letniskowy w gminie Góra Kalwaria. Wartość spalonego domku została wyceniona na kwotę 70 000 zł. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Teraz stanie przed sądem, który może go skazać nawet na 5 lat więzienia oraz zobowiązać do zapłaty za wyrządzoną szkodę.

 

Z ustaleń wynikało, że podejrzany podłożył ogień pod budynek w połowie czerwca tego roku. Właścicielka altany podejrzewała o podpalenie swojego byłego męża, który w przeszłości groził jej zniszczeniem budynku. Do mokotowskich dzielnicowych o pomoc zwrócili się policjanci z Góry Kalwarii, którzy poszukiwali sprawcy podpalenia domku letniskowego.

CZYTAJ TAKŻE:  Miłośnicy Wisły chcą wyremontować slip

Policjanci ustalili, że 81-latek przebywa na terenie warszawskiego Mokotowa i przemieszcza się czarnym volkswagenem. Funkcjonariusze złożyli mu wizytę, a następnie po przedstawieniu podstaw prawnych, zatrzymali go. Mężczyzna nie przyznał się do podpalenia domku letniskowego. Został doprowadzony do Komendy Policji przy ul. Malczewskiego, a następnie przekazany policjantom z Góry Kalwarii. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

Źródło KP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię