85 lat OSP Chojnów. Strażacy otrzymali nowy sztandar

0

PIASECZNO W sobotę odbyły się uroczystości związane z obchodami 85-lecia OSP Chojnów. Z tej okazji strażacy otrzymali nowy sztandar, a także przyjęli liczne życzenia i gratulacje. Kilkunastu druhów odebrało medale za zasługi dla pożarnictwa


Na odbywającą się w Chojnowie uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, w tym burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz i wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. Odprowadzono stary sztandar, który pożegnali najstarsi druhowie jednostki, a nowy – ufundowany przez sponsorów i lokalną społeczność – powitali czynni druhowie OSP Chojnów.

Potem były przemowy, życzenia, gratulacje, ale także nagrody dla strażaków w postaci medali i wyróżnień. Dzielni druhowie z OSP Chojnów otrzymali medale ze wysługę lat. Trzej z nich odebrali także złote medale za zasługi dla pożarnictwa, a dwaj – medale brązowe. Oprócz tego jeden druh otrzymał odznakę „Strażak Wzorowy”. Doceniono także młodzieżową drużynę pożarniczą, która odebrała łącznie siedem srebrnych i trzy brązowe odznaki MDP.
Strażacy z OSP Chojnów otrzymali niedawno od gminy Piaseczno 8,5 tys. zł dofinansowania na zakup hełmów i przenośnego zestawu oświetleniowego.
– W tej chwili naszą najpilniejszą potrzebą jest rozbudowa garażu – mówi Tomasz Szydłowski, prezes OSP Chojnów. – Mamy dużo sprzętu, który musi być przechowywany pod dachem.
W dalszej kolejności strażacy marzą o wymianie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Man, który ma już 16 lat. Auto miałoby prawdopodobnie zostać przekazane OSP Bobrowiec.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię