90 lat OSP Grochowa

0

PIASECZNO W sobotę odbyły się uroczyste obchody 90-lecia OSP Grochowa. Z tej okazji jednostka otrzymała nowy sztandar, a gratulacje złożyli jej m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów. Wielu druhów odebrało także nagrody i odznaczenia


Zaproszonych na uroczystość gości, wśród których byli starosta Wojciech Ołdakowski, wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak, strażacy z OSP Bogatki, Bobrowiec, Jazgarzew, Chojnów, Piaseczno i Złotokłos oraz mieszkańcy wsi Pęchery i Grochowa powitał druh Józef Zalewski, prezes zarządu oddziału gminnego OSP. – Bycie strażakiem to zaszczyt i honor – mówił Józef Zalewski, podkreślając jak ważną społecznie rolę pełnią na co dzień druhowie zrzeszeni w OSP.

Następnie druhna Anna Goszkowska przedstawiła historię formacji, która tak naprawdę sięga roku 1917, kiedy to mieszkańcy Grochowej stworzyli sekcję bojową w ramach OSP Jazgarzew. Ważnym punktem uroczystości było nadanie jednostce nowego, ufundowanego przez mieszkańców i darczyńców sztandaru, który z rąk druha Zbigniewa Kaliszyka z zarządu głównego związku OSP RP odebrał prezes OSP Grochowa, Sławomir Pawlak. Druga część obchodów jubileuszu została poświęcona nadaniu dzielnym strażakom nagród, medali i odznaczeń oraz gratulacjom i podziękowaniom za pełnioną służbę.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię