90 opasek SOS czeka na seniorów. Złóż wniosek!

1

KONSTANCIN-JEZIORNA W trosce o zdrowie osób starszych gmina Konstancin-Jeziorna zakupiła 90 sztuk opasek bezpieczeństwa, które umożliwiają wezwanie pomocy w sytuacjach nagłego zagrożenia życia. Seniorzy zainteresowani otrzymaniem urządzenia muszą złożyć w Ośrodku Pomocy Społecznej wniosek w terminie od 18 stycznia do 26 lutego 2021 r.

Opaska bezpieczeństwa to niewielkie urządzenie, przypominające zegarek na rękę. Wyposażona jest m.in. w przycisk szybkiego powiadomienia SOS, który w sytuacjach nagłego zagrożenia życia, wysyła alarm do całodobowego systemu teleopieki. Gmina Konstancin-Jeziorna realizując wniosek środowisk senioralnych i Rady Seniorów, w trosce o zdrowie i życie osób starszych, zakupiła 90 szt. takich opasek.

Kto ma pierwszeństwo

Nieodpłatne opaski przeznaczone są dla osób, mieszkańców gminy, którzy ukończyli 65. rok życia, mieszkają samotnie i nie są czynne zawodowo. Pierwszeństwo, po spełnieniu powyższych warunków, mają osoby z niepełnosprawnościami i osoby z orzeczeniem lekarskim wskazującym na przewlekłe choroby, takie jak: cukrzyca, epilepsja czy choroby układu sercowo-naczyniowego.

Jak otrzymać opaskę

Seniorzy, którzy chcieliby otrzymać opaskę bezpieczeństwa, muszą złożyć wniosek do Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie ul. Rycerska 13, po uprzednim umówieniu wizyty. Nabór będzie prowadzony od 18 stycznia do 26 lutego 2021 r. Pracownicy OPS udzielą także zainteresowanym wszelkich niezbędnych informacji tel.: 22 756 34 84 lub 22 756 34 85.

Źródło: konstancinjeziorna.pl

1 KOMENTARZ

  1. i co taki emeryt wcisnie SOS i karetka przyjedzie za 3 godziny albo bedzie czekac w poczekalni kolejne 5 az umrze? jednak w socjalizmie to sami geniusze zyja zamiast na leczenie to oni opaseczki kupili i to pewnie firma kolegi zaopatrywala w takie nowoczesne gadzety hahahahahahahaha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię