91. urodziny Józefa Wilkonia

0

PIASECZNO Wczoraj Józef Wilkoń obchodził 91. urodziny. Wszechstronny artysta jest Honorowym Obywatelem Gminy Piaseczno. Z życzeniami do solenizanta wybrał się burmistrz Daniel Putkiewicz.

 

W dniu urodzin Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz odwiedził Mistrza w domu w Zalesiu Dolnym. Złożyć życzenia i wręczyć kwiaty. Uroczystość uświetnił występ przedstawicieli Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej.

– Chciałem podziękować Panu za olbrzymie zasługi dla kultury i sztuki. Sto lat to za mało, więc życzę stu pięćdziesięciu lat w zdrowiu oraz dalszych sukcesów artystycznych i pomyślności w kolejnych wyzwaniach twórczych. – powiedział burmistrz składając urodzinowe życzenia solenizantowi.

W dniu urodzin Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz odwiedził Mistrza w domu w Zalesiu Dolnym. fot. piaseczno.eu

Józef Wilkoń osiągnął mistrzostwo zarówno jako ilustrator, rzeźbiarz czy choćby autor scenografii i gobelinów. Artysta jest mieszkańcem Zalesia Dolnego. We wrześniu 2015 roku został wyróżniony tytułem Honorowego Obywatela Gminy Piaseczno. Prace artysty zdobią przestrzeń publiczną Piaseczna.

 Na ścianie Przystanku Kultura przy ul. Kościuszki widnieje mural na podstawie obrazu Józefa Wilkonia, przedstawiającego Arkę ze zwierzętami. Na budynku znajduje się również neon z zaprojektowanym przez Józefa Wilkonia “Pegazem” – będący logiem Centrum Kultury w Piasecznie.

Lwica z młodym na rynku w Piasecznie

 W Piasecznie można spotkać zwierzęta będące odlewami rzeźb Józefa Wilkonia.  Przy ratuszu stoi lwica z młodym, w parku tur, niedźwiedź i dziki. Hipopotam z młodym chlapie się w fontannie na Skwerze Kisiela. Rzeźby cieszą oko i przypominają o twórczości artysty.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię