A w „Piątce” … znowu się pomaga. Patrycja ma 11 lat i mierzy zaledwie metr – czy zdążymy z ratunkiem?

0

PIASECZNO Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie zaprasza wszystkie osoby o szczodrych sercach i otwartych kieszeniach na pierwsze i na pewno nie ostatnie wydarzenie kulturalne z Niebem w tle – Koncert dla Aniołów! Dochód wspomoże leczenie Patrycji Radziach

 

Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie chce pomóc podarować nadzieję Patrycji. Patrycja Radziach z klasy 5c choruje na hipochondroplazję – jest to nieprawidłowy proces kostnienia kości długich, co powoduje niski wzrost. Dodatkowo u Patrycji występuje szprotawość nóg. Nieleczona choroba mogłaby z czasem prowadzić do zmian w okolicach bioder, a w przyszłości dziewczynka mogłaby usiąść na wózku inwalidzkim. Jedyną metodą, którą można było zastosować u niej w procesie leczenia, było operacyjne włożenie śrub do kości, które monitorowane za pomocą komputera, umożliwiają prawidłowy proces wzrostu. Operacja została wykonana w amerykańskiej klinice doktora Paley’a w Warszawie i dziewczynka dobrze zareagowała na ten sposób leczenia. Pierwsza operacja obejmowała uda. Kolejna obejmie łydki, zostaną również wyprostowane stopy dziewczynki. Operacja jest planowana na wakacje 2023 (przybliżony koszt operacji to ok. 500 000 zł).

Dziewczynka jest  przyjaciółką, koleżanką, dobrym duchem, a przede wszystkim cudownym młodym człowiekiem. Człowiekiem, który potrzebuje Aniołów, by zrealizować swe najpiękniejsze marzenie o podróży przez życie na własnych, mocnych i w pełni sprawnych nogach.

Przychylmy Nieba Patrycji i weźmy udział w Koncercie dla Aniołów, który odbędzie się 18 marca o godzinie 17.00 w hali sportowej GOSiR, przy ul. Sikorskiego 20.

W koncercie wezmą udział gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Anna i Romuald Spychalscy oraz artyści programu telewizyjnego THE VOICE OF SENIOR: Ewa Olszewska – finalistka II edycji i Andrzej Wojda – półfinalista III edycji. Scenariusz i prowadzenie Ryszard Nowaczewski, realizacja dźwięku Marek Połynko (muzyk, realizator dźwięku, dj, konferansjer).

Pełny dochód z koncertu wesprze Patrycję. Bilety można zakupić w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 5 w budynku przy ul. Sikorskiego 20, w godzinach od 8.00 do 14.00, od poniedziałku do piątku.
Bilety będzie też można nabyć w dzień koncertu w Hali sportowej GOSiR Piaseczno od godz. 11.00.

Koncert:
18 marca 2023 roku o godz. 17.00
Hala sportowa GOSiR Piaseczno przy ul. Sikorskiego 20.
Koszt biletu 40 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię